Forum Seks

Brak masturbacji a zdrowie mężczyzny

~Jacek1993

~Jacek1993

Witam czy brak masturbacji bądź seksu źle wpływa na zdrowie męszczyzny,mam 20 lat i od 5 dni sie nie masturbuje,jestem singlem,czuje negatywne skutki tego,chodze cały czas poddenerwowany,podczas snu mam sny erotyczne,a rano nie moge wytrzymać bo tak mi sie chce sexu,czy dalsza abstynencja mi zaszkodzi ? Prosze o odpowiedź. Jacek.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~tomson93

~tomson93

Na pewno nie wpływa źle. Masturbacja pozwala rozładować napięcie seksualne i pod tym względem jest dobra. Jednak trzeba pamiętać że od masturbacji można się również uzależnić, co może zrujnować późniejsze współżycie z partnerką.

~ktostamtaki

~ktostamtaki

Tak czy siak gdy nie uprawia sie sexu albo nigdy nie uprawiało to bedziesz musial sie masturbowac aby unikac polucji ktore pewnie beda w nocy występowac.

~takitamktos

~takitamktos

Kazdy powie ci co innego. Ksiadz powie ze grzech, inny ktos ze tak trzeba zeby sie rozładowac inni ze to szkodliwe, jakos sex przed slubem tez według kosciola jest grzechem a ile tego wokolo, nikt chyba nie jest az tak przesadnie religijny aby nie czynic drobnych grzeszków.

~Jacek1993

~Jacek1993

Podczas gdy chcem sie wysikać to czuje jak bym sie miał zachwile spuścić,zawsze tak mam jak prowadze abstynencje,rozrywa mi jaja te napięcie.

~takitamktos

~takitamktos

Bo nie da sie po czestej masturbacji od tak przerwac i przestan, musisz robic coraz wieksze przerwy i stopniowo ograniczac ją, ale mysle ze raz na tydzien napewno nie jest niczym zlym.

~Jacek1993

~Jacek1993

Pokonam masturbacje,uda mi sie :)nie robie już tego 5 dzień.Przed walką robiłem to cztery razy w tygodniu.

~Jacek1993

~Jacek1993

Gdy sie masturbowałem,czułem dużą przyjemność miałem silne orgazmy.

~darek dar

~darek dar

jesli niechcesz miec pozniej problemow przy wspolzyciu z kobieta to lepiej sie nieprzyzwyczajaj .a mowie to z wlasnego doswiadczenia ,moge zaspokoic swoja kobiete ale niepotrafie sie sposzczac ,jedynie gdy sie sam zaspokoje ,wiem ze niektorzy wiele by dali by miec opozniony wytrysk ale ja niepotrafie juz nawet po pieciu miesiacach wstrzemiezliwosci

~Jacek1993

~Jacek1993

Wyspowiadałem sie z tego,teraz czuje sie lepiej,jestem szczęśliwy i będe trwać w czystości :)

~takiktos

~takiktos

Wolisz miec polucje nocne? to tez nie jest komfortowe ;) chyba lepiej samemu i kontrolowanie :D

~Jacek1993

~Jacek1993

Masturbacja,to grzech i niszczy życie człowieka,właśnie polucja nocna jest zdrowym objawem zdrowia.

~ala3778

~ala3778

Jacek,jak czytam Twoje wpisy,to aż mi serce urosło.Masz rację-da się żyć beż masturbacji!Sama jestem tego przykładem.Też masturbowałam się bardzo dużo od ok.10 roku życia.Ale nie miałam świadomości,że robię coś złego.Ok kiedy uświadomiłam sobie ,że to jest grzech,ograniczałam to,a od kilku lat w ogóle tego nie robię.Super,że Ty też starasz to ograniczyć.Nie słuchaj tych wszystkich 'wyemancypowanych',że masturbację zalecają lekarze,naukowcy czy inni.Zobaczysz,kiedyś nie będziesz żałował swojej decyzji!:)Powodzenia:)

~Jacek1993

~Jacek1993

Dzięki Panu Bogu,pomaga walczyć z masturbacją,wogóle nie odczuwam pokus :),czuje sie szczęśliwy.

kato

kato

Ile inżynierów - tyle rozwiązań.., chcoałoby się powiedzieć. Temat w istocie postny. Wyrzeczenie się masturbacji...
Jeśli w tym wyrzeczeniu wytrwasz, chwała Ci za to. To jakiś kierunek intuicyjnie wyczuwany za dobry, zwłaszcza dla ludzi wierzących. Ale pamiętaj - jeśliby Ci się jednak nie udało, to się nie załamuj i nie przejmuj zbytnio. To nie może być dla ciebie źródłem frustracji.

90865 kato Mężczyzna, 40 lat, Wrocław
~ala3778

~ala3778

Bardzo się cieszę!Myślę dokładnie tak samo,jak Ty Jacek!Wiesz,pomodlę się o siłę i wytrwanie dla Ciebie.Jak dobrze,że są jeszcze tacy ludzie,jak Ty!

~Jacek1993

~Jacek1993

Wytrwam,co dzień dziękuje Bogu za czysty dzień,chodze do kościoła,kocham Boga i życze wszystkim wqlczącym z tym grzechem dużo wytrwałości i sukcesu.

~ala3778

~ala3778

Raz jeszcze życzę Ci powodzenia:)Gdybyś potrzebował wsparcia to pisz:)Pozdrawiam