Skocz do zawartości
Forum

Bezpieczny seks


Gość PAULA102938

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PAULA102938

Witam :)
Wiadomo, że każda kobieta ma swoim cyklu jakiś czas dni niepłodnych. W związku z tym chciałam zapytać, czy np. po miesiączce, gdy mamy wtedy ok 3-4 dni niepłodnych, albo przed, mogę się Kochać ze swoim chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia? Dodam, że nie zażywam hormonów ani innych zabezpieczeń, oprócz prezerwatyw. Bardzo chcemy mieć dziecko, ale chcemy też poczekać jeszcze roczek aż będziemy po ślubie :)
Pozdrawiam gorąco i czekam na Wasze odpowiedzi, z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Ja też uważam, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczny seks. Możesz stosować metodę kalendarzykową, którą wiele par chwali i faktycznie, jeśli dobrze liczysz dni płodne, niepłodne, masz regularne cykle - wszystko będzie w porządku. Ja jednak bałabym się tej metody, bo stres, leki itp może przesunąć miesiączkę, a co za tym idzie owulację. Dlatego dobrze jest przez pół roku nawet więcej prowadzić obserwację temperatury, śluzu itp., aby mieć pewność co do regularności owulacji. Mimo wszystko seks bez zabezpieczenia i poleganie tylko na obliczeniach może nieść za sobą ciążę, dlatego ta metoda jest odpowiednia dla par, które biorą ewentualność ciąży, bo pamiętaj, że organizm, to nie komputer, owulacja może się przesunąć a plemniki w drogach rodnych kobiety mogą żyć nawet kilka dni i dopiero po tym czasie zapładniać. Dlatego jeśli już nie chcesz stosować antykoncepcji, możesz uprawiać seks bez zabezpieczenia w dni niepłodne, ale bez wytrysku w pochwie, wówczas szanse na ciąże, jakkolwiek minimalne są, tak są raczej małe.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autorki

Zapamiętaj i stosuj:
11.dni przed spodziewaną miesiączką, to dni niepłodne=constans, pod warunkiem pełnego zdrowia i braku zmiany klimatu. Notabene, np. choroba opóźnia owulację, zatem i miesiączkę! W związku z tym warto na wszelki wypadek wsunąć do pochwy globulkę Oval Paentex. Istnieje też 1-szy okres niepłodności, ale tu dni niepłodnych jest mało, a przy krótkim cyklu, może ich nie być, bo będzie jeszcze krwawienie.W tych dniach zastosować prezerwatywę i globulkę lub szklankę zimnej wody. Po urodzeniu dziecka, radzę zamiast "hormonów" założyć spiralkę, ale po konsultacji z ginem.

Odnośnik do komentarza

Mamusia mówi, że ja nie rosnę i nowej sukienki nie chce mi dać, a już rosnę 19-tą wiosnę i pod stanikiem dobrze mi znać. Miałam kochanka ulubionego, który przynosił mi róży ulubiony kwiat. Raz w łóżku leżę już rozebrana, on przyszedł do mnie i szepnął w ucho: ach ma kochana jak bardzo kocham Cię.. I tak zasnęłam w jego objęciach, a kiedy skończył nie mam pojęcia, bo wtedy nie bolało nic. A gdy minęło 9 miesięcy, mały bękarcik przyszedł na świat. Takiej miłości nie chcę znać więcej, bo taką miłość niech trafi szlag!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...