Skocz do zawartości
Forum

Odpowiedni wiek na pierwszy raz


Gość kasiulika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Mam 16 lat i chłopaka 18 letniego, jestem z nim już półtora roku i długo zastanawiamy się nad rozpoczęciem współżycia.Ja jestem dziewicą a on prawiczkiem i nie wiem czy w moim wieku mogę zacząć uprawiać sex oczywiście wiem jakie są tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza

Wszystko tak naprawde zależy od Ciebie o od tego na ile czujesz się dojrzała aby rozpocząć współżycie. Cieżko jest powiedzieć jaki wiek jest odpowiedni, bo wszystko zależy od człowieka. Wiadomo, że 12 czy 14 lat to zdecydowanie za mało, bo nawet prawnie nie jest to dopuszczalne. Ty natomiast masz lat 16, Twój partner 18 i jesteście ze sobą już 1.5 roku, dlatego decyzja powinna wyjść od Was. Jeśli czujecie, że jesteście na to gotowi, Wy podejmujecie decyzję. Jeśli jednak czujesz, że chciałabyś się wstrzymać, nie jesteś pewna, stresujesz się itd. - zaczekajcie jakiś czas, aż nabierzesz pewności i poczujesz, że dojrzałaś do tej decyzji. Na temat pierwszego razu, możesz poczytać pod tymi linkami:
Udany pierwszy raz
Pierwszy raz
Pamiętajcie także o antykoncepcji!
Metody antykoncepcji dla kobiet
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

mam 21 lat i męża, zktórym jestem od 15 roku zycia. Zaczelismy uprawiac seks kiedy ja byłam przed 16tymi urodzinami, on jest dwa lata starszy. Mielismy cudowny 1 raz, napawde niesamowity i uwielbiamy go wspominac. Jednak załujemy, ze nie zrobilismy tego pozniej, a najlepiej to po slubie. Wtedy to ma jednak zupełnie inny, piekniejszy wymiar. Zastanow sie! bo kiedy minie burza hormonow a pozostanie miłosc, to bedziesz miała na ten temat zupelnie inne patrzenie.

Odnośnik do komentarza

ponieważ w tym wieku mało kto naprawdę zdaje sobie sprawę co to jest seks, i to bardziej w sensie emocjonalnym niż fizycznym. Nie zawsze osoba w tym wieku nie tylko zdaje sobie sprawę, ale także przeżywa to, że naprawdę oddaje się drugiej osobie, że jest się wtedy prawdziwą jednością.

Odnośnik do komentarza

to zalezy od człowieka, ja zbyt źle czułabym się, gdybym miała korzystać z okazji, a juz na pewno wielu. Mam siostre która ma 33 lata i dopiero niedawno ułożyła sobie życie,nigdy nie miała tak żeby korzystać z okazji, miała przez zycie chyba chyba dwoch powaznych facetów z ktorymi uprawiała seks, ale byla z nimi długo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...