Skocz do zawartości
Forum

Kilkuletni zanik libido u kobiety


Kinga6754

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Postaram się opisać swoją sytuację pokrótce. Mam 24 lata, jestem kobietą. Problem z którym się zmagam to kompletny zanik libido. Trwa już to od dłuższego czasu bo ponad 3 lata. Ostatnio współżyłam ze swoim partnerem właśnie 3 lata temu. Po rozstaniu wszystko działało u mnie prawidłowo, lecz nie zaspokajałam swoich potrzeb z kimkolwiek ponieważ byłoby to wbrew moim zasadom. Trochę tłumiłam te potrzeby fizyczne przez jakiś okres, organizm chyba przyzwyczaił się do takiej sytuacji i mam teraz problem odwrotny- kompletnie nie czuję potrzeby uprawiania sexu. Poznałam chłopaka, który bardzo mi się podoba i nie chciałabym popsuć tej relacji. Mimo, iż bardzo się starał do niczego nie doszło. Jakie mam w takiej sytuacji podjąć kroki? Nie chcę rozmawiać na ten temat z seksuologiem ponieważ uważam, że nie jest to problem natury psychicznej. Nie wydarzyło się w moim życiu seksualnym nic złego, abym miała jakieś psychiczne blokady. Czy są jakieś skuteczne tabletki podwyższające libido, po które mogłabym zwrócić się do ginekologa? wszystkie bez recepty już wypróbowałam i nie pomogły, robiłam badania na tarczycę i w tej kwestii również jestem zdrowa.
Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam, przeczytałam Pani zapytanie na forum w kwestii spadku libido. Jest to sytuacja którą można odwrócić. Napisała Pani że wcześniej odczuwała przyjemność z kontaktów seksualnych, były one większe. To potrzeba może powrócić, powoli ją rozbudzić na nowo. Napisała Pani: "Będąc sama tłumiłam przez pewien okres potrzeby fizyczne, przez co te potrzeby kompletnie zanikły." Aby powróciły trzeba się jakby nauczyć ich na nowo. Proszę najpierw zaobserwować, poobserwować siebie, przypomnieć sobie co sprawiało Pani przyjemność, nie spieszyć się. Mimo wszystko warto by było aby udała się Pani do lekarza seksuologa i skorzystała z pomocy specjalistycznej. Przesyłam link do artykułu: http://www.papilot.pl/pogotowie-erotyczne/seks-tylko-nie-to,32097,1
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...