Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę zajść w ciążę, dlaczego? :(


Gość Smutny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Smutny problem

Witam
Razem z mężem staramy się o nasze 2 dziecko. Próbujemy z mężem za każdym razem. Mąż robił badania na płodność. Jest plodny. Ja nie robiłam badań. Rok temu 19.03.2016 r. Urodziłam naszego syna i od tego czasu nie miałam okresu do dziś.
1. Dlaczego nie miałam okresu?
2. Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?
Ja wiem że to głupie pytanie ale mąż ma 35 lat ja 21 lat więc chcemy mieć jeszcze dzieci
Proszę o mądre odpowiedzi. To naprawdę nie są żarty :(

Odnośnik do komentarza

Musisz iść do ginekologa, który ma specjalizację-endokrynolg. Powinien zlecić szereg badań, najważniejsze to wolny testosteron, prolaktyna, TSH i krzywa cukrowa.Trzeba wykluczyć choroby autoimmunologiczne. Zbadaj prywatnie poziom wit D3, suplementuj jod. Przebywaj na świeżym powietrzu, uprawiaj sport, jedz zdrowo, zrezygnuj z używek, dbaj o sen. Jeśli masz nadwagę, trzeba zrzucić zbędne kilogramy bo to stres dla organizmu a stres to kortyzol, kortyzol wpływa na insulinę a insulina na testosteron i androgeny. Najlepiej też zrezygnować z pachnących, napakowanych chemią kosmetyków, wiele składników upośledza nasz system hormonalny. Możesz wspomóc się ziołami ale najlepiej po konsultacji z naturopatą i dopiero jak będzie wiadomo co jest przyczyną Twoich zaburzeń.

Odnośnik do komentarza
Gość Tomo8787

dokładnie tak jak powyżej napisane. Ginekolog, specjalizacja endokrynolog. Większość z tych badań jest dość drogich, a wiem że część można wykonać na nfz. PS. Macie synka, nie wszyscy mają tyle szczęścia, pomyśl też w ten sposób

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...