Forum Seks

Hemoroidy, świąd odbytu a seks

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Karol70

~Karol70

Jestem starszym mężczyzną, w pewnym okresie życia dopadł mnie świąd 1 hemoroid. Było to upadlające zjawisko, zwłaszcza w podróży, gdzie nie można było przerwać swędzenia myciem. Bałem się operacji. Na własną rękę zastosowałem nasiadówki w wywarze kory dębu. Równolegle po każdej defekacji stosowałem mycie i hartowanie zimną wodą. Efekt: świąd znikł, a z hemoroida zrobiła się niewrażliwa "purchawka", wcale nie przeszkadzająca!!!!

~pan protolog

~pan protolog

jeżeli po defekacji jest natychmiastowe umycie odbytu, to wszystko OK, ale jednak większość społeczeństwa z różnych powodów (podróż, brak bidetu) tylko podciera odbyt, to pozostają śladowe resztki kału, które w cieplarnianych warunkach powodują namnażanie bakterii i później stan zapalny, świąd i hemoroidy. Przyczyną pozostawienia śladów kału jest złe formowanie papieru. Płaski pasek papieru tylko rozetrze kał, należy sformować z kilku pasków kulkę fi 3cm i taką kulką zetrzeć kał w kier. moszny lub pochwy.

~Hania44

~Hania44

Moje przeżycie: podczas seksu, mąż przez przypadek niechcąco wyskoczył penisem z pochwy i pomylił dziurki trafiając na krwawiące i bolące hemoroidy. Myślałam, że się zesram z bólu. W związku z tym radzę jednak szanować dupę bardziej niż mordę. Zatem, jak ktoś już pisał, stosowanie kremu od twarzy dla dupy wcale nie jest śmieszne.