Skocz do zawartości
Forum

tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i zaczęłam zastanawiać się nad pewną rzeczą. Otóż czy jeśli podczas przerwy wystąpiło normalnie krwawienie z odstawienia, również podczas przerwy doszło do stosunku, kolejne opakowanie zostało rozpoczęte prawidłowo, to czy istnieje jakas szansa na zajście w ciążę? Martwi mnie jedynie to, że jeśli któras z ostatnich tabletek z poprzedniego opakowania nie wchłonęła się prawidłowo, to wtedy taka szansa by była, jednak nie wymiotowalam itd, to tylko glupie zmartwienie.. w takim razie niemożliwe jest, aby spowodowało to owulacje występującą jednocześnie z krwawieniem? Skoro wystąpiło krwawienie, to w tym samym czasie nie mogło dojść do owulacji i byłam zabezpieczona?
Dodam, że kolejne opakowanie rozpoczęłam po 6-dniowej przerwie (zależalo mi na zmianie dnia krwawienia), więc o wydłużeniu przerwy nie ma mowy.
Z góry dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie masz się o co martwić, ochrona została zachowana, mam tabletki vines gdzie przyjmowanie się trochę różni od Twoich tabletek ale mają mniejszą ilość hormonów dzięki czemu są lepiej tolerowane i jestem ich pewna, nie stresuję się ewentualną wpadką

Odnośnik do komentarza
Gość do agacugru

cyt.niemożliwe jest, aby spowodowało to owulacje występującą jednocześnie z krwawieniem? Skoro wystąpiło krwawienie, to w tym samym czasie nie mogło dojść do owulacji i byłam zabezpieczona?
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
Moja droga, zioniesz niewiedzą. Krwawiące usuwanie błony śluzowej następuje wtedy gdy w macicy nie zagnieździ się zapłodnione jajeczko. Owulacja a ciąża to 2 różne pojęcia: owulacja, to wydostanie się jajeczka z jajnika i podążanie w kierunku macicy, a ciąża to zagnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka w macicy. Notabene, na czas ciąży, miesiączkowe krwawienia ustępują na 9 miesięcy. Jeśli się pokażą, to są patologiczne, i trzeba czym prędzej leczyć. Ważna rzecz: 11 dni przed spodziewaną miesiączką, to dni niepłodne!!!!!!!I ta wielkość jest constans

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...