Skocz do zawartości
Forum

Aktywność po operacji żylaków powrózka nasiennego.


H1726

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W poniedziałek (tj 4 dni temu) przeszedłem operację usunięcia żylaków powrózka nasiennego zaotrzewnową metodą Bernardiego (cięcie lekko poniżej wysokości biodra po lewej stronie brzucha przechodzące przez mięsień skośny wewnętrzny ) Ze szpitala zostałem wypisany po 30 godzinach w stanie dobrym bez objawów żadnych powikłań. W związku z rekonwalestencją po zabiegu mam kilka pytań.

1. Po jakim czasie mięśnie zrosną się na tyle by móc wrócić do ćwiczeń na siłowni i jak długo trwa powrót mięśnia do pełnej sprawności ?

2. Czy podczas krótkiego śmiechu, pojedynczego kaszlnięcia lub przypadkowego napięcia zszytego mięśnia ( np. przy wstawaniu z łóżka lub siadaniu na krześle ) pojawia się ryzyko zerwania szwu ? Jaką takowe szwy mają wytrzymałość ? ( szwy wewnętrzne rozpuszczalne )

3. Czy po tak krótkim czasie od operacji masturbacja jest bezpieczna ? Kiedy można wrócić do pełnej aktywności seksualnej?

Pytam na forum ponieważ nie dostałem zbyt wiele zaleceń i informacji od lekarza prowadzącego a odpowiedź z serwisu jeszcze nie nadeszła. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...