Skocz do zawartości
Forum

Tabletka dzień po


wiktoria88

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatni dzień dni płodnych współżyłam. Partner nie wytrysnął we wnątrz. Wolałam jednak dmuchać na zimno i Na drugi dzień, po nie całych 24 godzinach wzięłam tabletke dzień po ,,ellaone" Skutki uboczne widać. Najgorszy był dzień 4 gdzie bardzo bolał mnie żołądek. Moje pytanie jest takie czy tabletka jest skuteczna i zadziała?

Odnośnik do komentarza
Gość tabletka poo

po jaką cjolerę bierzesz coś o czym nie masz pojęcia?
Po pierwsze ostatni dzięń po "płodnych", to już jest te 11 dni przed spodziewaną miesiączką, kiedy błona śluzowa zaczyna przygotowaywać się do złuszczenia i wtdalenia. Są to już dni niepłodne.
Po drugie tabletka "po" wywojuję natychmiast "miesiączkę" i z krwią wydalone jest ew. zapłodnone jajeczko. Miałaś krwawienie po zażyciu tej tabletki? Jeśli nie to jesteś w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Tabletka po nie wywołuje natychmiast miesiączki, skąd takie informacje? Wręcz przeciwnie, tabletka opóźnia owulacje więc miesiączka może wystąpić później niż wynikałoby to z cyklu.

Tak jak każdy lek ellaOne może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niektóre objawy, takie jak wrażliwość piersi i ból brzucha (żołądka), wymioty, złe samopoczucie (nudności) również są możliwymi objawami ciąży. W przypadku niewystąpienia miesiączki i doświadczenia powyższych objawów po zastosowaniu leku ellaOne należy wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabletka dzień Po

cytat z netu:
[quote="Tabletka Po"]Tabletka po nie wywołuje natychmiast miesiączki, skąd takie informacje? Wręcz przeciwnie, tabletka opóźnia owulacje więc miesiączka może wystąpić później niż wynikałoby to z cyklu.
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
Zawarty w tabletce "po" hormon może zahamować owulację, jeśli tabletka została przyjęta jeszcze przed jajeczkowaniem. Dodatkowo hormony, niezależnie od tego, kiedy została przyjęta tabletka, wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, utrudniając implantację zarodka. Escapelle nie zadziała, jeśli doszło już do zagnieżdżenia zarodka. Przy czym warto zaznaczyć, że tabletka "po" nie ma w takim przypadku działania poronnego - tłumaczy doktor Barbara Grzechocińska, ginekolog endokrynolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tabletki z levonorgestrelem nie będą skuteczne, jeśli proces implantacji zarodka już się rozpoczął. Kiedy levonorgestrel zostanie przyjęty zbyt późno, nie zadziała poronnie. Wręcz przeciwnie – podtrzyma ciążę.

pytanie:
w takim razie co się dzieje z zarodkiem, w jaki sposób zostanie wydalony z macicy, jeśli nie będzie krwawiącego wydalania złuszczonej śluzówki? Zacznie gnić w macicy i powodować stan zapalny?

Odnośnik do komentarza
Gość tabletka poo

cyt.
W pierwszych tygodniach ciąży płód nie jest jeszcze na tyle wykształcony by stanowił odrębny element jaja płodowego. Podczas wczesnego poronienia jajo płodowe najczęściej zostaje wydalone w całości, a resztki tkanek, które pozostaną w macicy, są tak niewielkie, że wydalane są samoistnie w trakcie krwawienia. Najczęściej poronienie takie nie wymaga zabiegowego oczyszczenia jamy macicy. Niejednokrotnie zdarza się, iż kobieta nawet nie zauważa tak wczesnego poronienia.

jak widać, tabletka "po" przed owulacją nie dopuszcza do spotkania się plemnika z jajeczkiem, ale gdy zapłodnione jajeczko zejdzie już do macicy, to działa wczesnoporonnie, i wydalone jest z krwią, czyli pasuje, że jest to pewna forma miesiączki oczyszczającej macicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...