Skocz do zawartości
Forum

Kiedy rozpocząć współżycie?


Gość stell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Mam 15 lat, mój chłopak 18. Jesteśmy razem ponad 3tygodnie, a on namawia mnie do stosunku. Dodam, iż jestem dziewicą, a on jest już doświadczony. O seksie wiem już dużo ze szkoły, internetu, książek... Moje pytanie brzmi czy powinnam przeżyć swój pierwszy raz w tym wieku? Czuje się emocjonalnie i fizycznie gotowa do tego, ponadto bardzo tego pragnę i kocham Go. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

3 tygodnie to bardzo mało. Na pewno go dobrze jeszcze nie znasz, a on Ciebie. Jeśli Cię szczerze kocha to zaakceptuje fakt, ze chwilowo tego nie chcesz i poczeka aż będziesz gotowa. Lepiej trochę to odłożyć niż potem żałować. Jeśli jednak się już na seks zdecydujecie, pamiętaj o antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze chłopak nie powinien Cię do niczego namawiać. On jest pełnoletni, więc jest odpowiedzialny za siebie, ale czy oboje jesteście odpowiedzialni i gotowi na dziecko? Seks zawsze niesie ryzyko ciąży, nawet podczas stosowania zabezpieczenia. To, że się kochacie nie znaczy, że powinniście współżyć. Nie powinnaś też ulegać presji otoczenia ani jego zachciankom. Masz 15 lat i to, że go kochasz i sądzisz, że jesteś gotowa, wcale nie musi znaczyć, że tak jest, bo Twój okres dojrzewania jeszcze trwa. Lepiej wstrzymaj się jeszcze kilka lat aż będziesz dojrzałą, odpowiedzialną kobietą. Jeśli chłopak namawia Cię do seksu, to znaczy, że tylko o to mu chodzi i że nie warto pielęgnować tej znajomości, ponieważ powinien mieć świadomość, że jesteś na to za młoda.

Odnośnik do komentarza

ale żyjemy w pewnej kulturze gdzie niektre zachowanie po prostu nie wypada. Kiedys za 60 letnich królów wychodzily 10 letnie dziewczynki i to bylo normalne, bo chodzilo o kwestie polityczna, dzis taki pomysl wzbudzilby kontrowersje i prawnie nie bylby zaakceptowany dlatego warto sie zastanowic i jednak utrzymywac pewna granice smaku

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

hahaha najwazniejsze znac imie i wtedy jest ok :D a tak na powaznie: jak mozna odpwoeidziec na to pytanie? przecież to zalezy od kobiety, każda jest indywidualna każda jest w innym czasie gotowa do współżycia najważniejsze to być i czuć się odpowiednio dojrzałym na seks

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...