Skocz do zawartości
Forum

Penis - problem nastolatka.


Gość Anonim-nastolatek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonim-nastolatek

3 miesiące temu skończyłem 16 lat. Wyróżniamy się wzrostem spośród rówieśników, mam 187cm wzrostu i ważę około 75kg. Nie jestem jakoś chudy ale też nie jestem gruby.
Bardzo późno zacząłem dojrzewać, gdzie rok temu. Niedawno przeszedłem mutacje, ale jeszcze nie mam włosów na nogach. Mój penis ma w trakcie spoczynku 9cm, a w trakcie wzwodu około 13cm. Czy mój penis urośnie? Moi rówieśnicy przeważnie mają penisa długości 16cm. Dodatkowo w trakcie wzwodu napletek wciąż jest na żołędziu. Mogę go bez problemu ściągnąć w trakcie spoczynku, w trakcie wzwodu jest to trudne, jednak nie sprawia mi to bólu. Czy to stulejka? Czy np. Napletek wciąż jest na penisie bo nie jest aż tak duży? Proszę o wyjaśnienie/odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Laleczka Barbi

13 cm? To się nawet do zamieszania herbaty nie nadaje, łyżeczka jest dłuższa! ;-)

Twoi rodzice już dawno powinni byli o Ciebie zdbać i iść z Tobą do lekarza w wieku najpóźniej 13 lat. Dawniej chłopcy dojrzewali później, dziś takie późne dojrzewanie powinno być powodem do konsultacji medycznej. Wysoki wzrost i małe genitalia - tak często dawniej objawiał się zespół Klinefeltera, a to co opisujesz z napletkiem nie sprawia wrażenie stulejki - napletek u wielu mężczyzn nie schodzi automatycznie sam, to nie u każdego tak działa (natomiast powinien łatwo schodzić we wzwodzie, gdy np. próbujesz odprowadzić go ręką). Koniecznie lekarz pierwszego kontaktu, a od niego skierowania do urologa i endokrynologa ze specjalnością androlog.

Odnośnik do komentarza

Nie słuchaj tej kobiety. Dojrzewanie to indywidualna sprawa, tak samo jak długość penisa. Skoro masz 16 lat i zacząłeś dojrzewać niedawno więc jest szansa, że urośnie. Głowa do góry. Jeśli masz podejrzenie, że masz stulejkę to idź na wizyte do lekarza pierwszego kontaktu i to rozwieje wszystkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość męskim okiem

kozilla
Nie słuchaj tej kobiety. Dojrzewanie to indywidualna sprawa, tak samo jak długość penisa. Skoro masz 16 lat i zacząłeś dojrzewać niedawno więc jest szansa, że urośnie. Głowa do góry. Jeśli masz podejrzenie, że masz stulejkę to idź na wizyte do lekarza pierwszego kontaktu i to rozwieje wszystkie wątpliwości.

To nie działa tak, jak ci się wydaje. Im późniejsze dojrzewanie, tym słabszy wzrost narządów płciowych. Dlatego, gdyż jest na to mniej czasu. Organy rosną naturalnie tylko do pewnego wieku, płciowe max. do 21 roku życia, a i to wyjątkowo, gdyż zwykle 19-latek ma już ostateczną wielkość. Dawniej mężczyźni dojrzewali później, była mniejsza dostępność pożywienia, przeżycia wojenne i stresy, stąd dziś wielu starszych panów (tak koło 70-75) ma niewielkie członki w porównaniu z dzisiejszymi 30-latkami, którzy dojrzewali wcześniej i w warunkach spokojnego dobrobytu aprowizacyjnego. Dziś późne dojrzewanie jest więc powodem do niepokoju. Więc nie chrzań, chłopak musi iść do lekarza, a nie zamiatać kłopoty pod dywan, bo ktoś na forum nie zna dobrze praw ludzkiej biologii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...