Skocz do zawartości
Forum

Zmniejszony popęd seksualny


Gość majadominika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majadominika

Witam,mam 28 lat.Jestem w stałym związku już od 9 lat,bardzo kocham swojego partnera. Mój problem to brak ochoty na sex.Zaczęło się to jakieś dwa lata temu.Przez jakiś czas radziliśmy sobie z tym problemem,ale juz od dłuzszego czasu powstają poważnie kłótnie.Bardzo się boję że mój partner nie wytrzyma tego całego napięcia i po prostu będziemy musieli się rozstać. Czytałam dosyć dużo na temat spadku libido,więc podejrzewam że to skutek doustnej antykoncepcji,którą stosowałam przez 4 lata.W chwili obecnej juz nie stosuje żadnej antykoncepcji od 3 miesięcy,ale sytuacja nie uległa poprawie. Jak długo organizm musi się regenerować?Czy powinnam przyjmować jakieś leki podnoszące libido? Która z antykoncepcji jest bez hormonalna (oprócz kondomów),lub która zawiera ich najmniej,ponieważ chciałabym wrócić do antykoncepcji. Bardzo proszę o pomoc,ponieważ nie potrafie już sobie z tym poradzić. Moja sytuacja jest na tyle skomplikowana iż od kilku lat mieszkam w UK,i udanie się do seksuologa nie jest tutaj takie proste jak w Polsce. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Antykoncepcja, która nie opiera się na hormonach to prezerwatywy, spirala, krążek dopochwowy oraz globulki dopochwowe ze środkiem plemnikobójczym. Po tabletkach antykoncepcyjnych może być zmniejszona ochota na seks, bo jest to jeden z popularnych skutków ubocznych, ale po oczyszczeniu organizmu wszystko powinno wrócić do normy. Porozmawiaj ze sowim partnerem i powiedz w czym problem, że to nie wynika z Twojej niechęci, ani ale z przyczyn niezależnych od Ciebie. Możesz próbować współżyć, ale jeśli nie sprawia Ci to przyjemności, to wstrzymaj się jeszcze jakiś czas. Jeśli sytuacja się nie zmieni, możesz zrobić sobie badania hormonalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...