Forum Schizofrenia

Jak mogę sprawdzić przez internet czy mam schizofrenię?

~d...m

~d...m

Jak mogę sprawdzić przez internet czy mam schizofrenię ? Znajomy z klasy i siostra mówią mi , że mam schizofrenię. Gdzie mogę sprawdzić czy mam ową chorobę , (nie chcę żadnych "quizów" w , których u większości wykazuje , tylko chcę taki co na ponad 80% poprawnie zdiagnozuje) ponieważ mam dość tego , że ludzie wmawiają mi chorobę , której nie mam. Proszę o odpowiedź.

~lekarz-psychiatra

~lekarz-psychiatra

To taka choroba ze jak bedziesz ją miał to natychmiastowo
dowiesz się ze coś jest nie tak, bez zadnych testow.

~Pacjenttto

~Pacjenttto

Niestety , ale znajomi i siostra ciągle mówią mi , że mam schizofrenię ale ja im nie wierzę , bo się gó**o znają. A na objawy sugerujące schizofrenię (mam uzasadnienia).

~schizo-ens

~schizo-ens

Witaj. Jestem schizofrenikiem i z doświadczenia wiem że nie zawsze tak łatwo od razu rozpoznać owe schorzenie psychiczne, zwłaszcza że każdy schizofrenik przechodzi swoją chorobę inaczej i tylko niektóre objawy powielają się bardziej lub mniej porównując do siebie osoby z tą chorobą.
Co do internetowych testów, to sam nawet wypróbowałem kilka i jakoś mnie ta forma nie przekonuje, wyniki różnią się i nawet przy naprawdę dobrym teście nie powinno się tak do końca sugerować że jest się chorym czy też nie, u mnie te teksty pomogły mi w sprecyzowaniu słowami objawów i uświadomieniu sobie wcześniej niezauważalnych dla mnie i innych objawów choroby jakie są u mnie, bo nikt wcześniej nie zadawał mi takich pytań a odpowiedzi miałem jak na dłoni :)
Także kończąc swoją wypowiedź , jedyne co poradzę to zapisać się do psychiatry w celu ustalenia czy rzeczywiście jesteś na coś chory :)
Życzę Powodzenia i przede wszystkim ZDROWIA! :D

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Schizofrenii nie diagnozuje się internetowymi quizami! By móc postawić diagnozę, trzeba pójść do lekarza psychiatry. Wbrew pozorom nie jest to choroba łatwa w rozpoznaniu. I radzę nie słuchać etykietowania ze strony kolegów czy rodziny. Jeśli czujesz się źle sam ze sobą, to po prostu rozważ konsultację u lekarza. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin