Skocz do zawartości
Forum

powrót do psychiatry


Gość zery

Rekomendowane odpowiedzi

otoż mam pytanie lecze się od 7 lat początkowo na ocd dwa razy jeden raz wizyta odstawienie leków druga wizyte u innego lekarza znowu ocd dstawienie leków bo 2 latach szpital psychiatryczny ATAK PSYCHOZY na wypisie diagnoza schizofrenia paranoidalna ,,po wyjściu brałam olanzapine przez 4 miesiace rzuciłam ( w szpitalu dali mi lek zastepczy bo niebyło niemiałam po tym przyrostu wagi) po powrocie do domu po miesiacu przyrost wagi niemoglam poradzic sb psychicznie z atakowaniem ze strony rowiesnikow z powodu masy i miałam objawy depresyjne odstawiłam leki bo niedziałały mówłam ze działaja bo chciałam obsesyjnie opuscic szpital teraz mijaja 3 lata a ja mam przed sb egzaim dojrzałości matura moj problem polega na natretne myśli /bądz głosy jak wynika z diagnozy , przy przyjeciu płakałam i miałam urojenie, bałam się szpitala niechciałam tam iść.myśli /głosy utrudniają mi uczenie sie ,boje sie wrócic do psychiatry gdyż bede musiała przerwac szkołe na której mi strasznie zalezało,poprzednio przez hospitalizacje tez zawaliłam czy bedzie możliwe leczenie bez hospitalizacji zeby potwierdic ponownie badz zmienic diagnoze i utawic leki .

Odnośnik do komentarza

Myślę że jeżeli występują głosy i urojenia to diagnoza nie pozostanie zmieniona. Choć zawsze można sobie nakłamać u lekarza ale rozwoju choroby taką postawa tak czy owak nie zatrzymasz. Dlaczego częste zmiany leków? Bo mimo wszystko lekarze nie są tacy naiwni na jakich wyglądają. Jeżeli widzą że lek nie przynosi rezultatu to go zmieniają. Matura maturą i nikt nie mówi że nie mogłabyś do niej przystąpić ale sam fakt że musisz do niej przystąpić zapewne wywołuje u cb stres a stres jest postrzegany jako czynnik który może pogłębić lub wywołać kolejny rzut choroby więc myślę że powinnaś do tego wszystkiego po prostu podejść bardziej na luzie chociaż wiem że pewnie wyda ci się to wręcz niemożliwe do zrealizowania, pomyśl więcej o własnym komforcie. A jeżeli chodzi o całą resztę to myślę że decyzje powinnaś podjąć samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...