Forum Schizofrenia

Jak działają leki na schizofrenie ?

~Dobrostan

~Dobrostan

Jak działają leki na schizofrenie ? Proszę o prosty opis bez wyszczególniania na naueroprzekazniki, tylko co zwiększają a co zmniejszają ? (językiem potocznym)

Justyna5077B

Justyna5077B wpis edytowany

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie ponieważ na każdego działają inaczej a na niektórych w ogóle nie działają dla tego dobór leków jest sprawą indywidualną. Na pewno na stosowanie leków mają wpływ takie czynniki jak dieta a wszelakie możliwe działania leków są obszernie opisane w ulotkach dołączanych do opakowań. A jeżeli chodzi Ci o całokształt procesów chemicznych zachodzących w umyśle po ich zastosowaniu to myślę że Wikipedia powinna odpowiedzieć na wszelkie twoje pytania.

186924 justyna5077b Kobieta, 30 lat, Koniec Świata
GRZEGORZ222G

GRZEGORZ222G

Jeżeli chodzi o NEUROLEPTYKI, które są powszechnie stosowane, to na każdego człowieka działają różnie. W zależności od substancji czynnej. Ja po ABILIFY wariowałem, miałem wielomocz, zaparcia, skórcze w bokach i plecach. Warto czytać ulotki dołączone do opakowania, ponieważ wiesz, co może cię spotkać po zażyciu danego specyfiku. Po w prowadzeniu danego leku na rynek i późniejszej jego refundacji, są nadal dopracowywane NEUROLEPTYKI, ponieważ kiedyś po HALOPERIDOLU był ZESPÓŁ POLETA, a teraz jest DYSONIA. Nawet ulotka i opakowanie jest trochę inne. Po ARYPIPRAZOLU - ABILIFY, LURAZYDONIE - LATUDA i KSEPLIONIE - PALIPERIDON możesz umerzeć, co jest napisane w punkcie czwartym tych leków, czyli działania nie porządane, a żaden lekarz nie da ci stó procentowej pewności, że tak się nie stanie. Ja jestem za leczeniem SHIZOFRENI MEDYCYNĄ KWANTOWĄ, która jest skuteczniejsza od leków, o czym można poczytać w sieci i nie tylko.

210024 grzegorz222g Mężczyzna, 38 lat, MŁAWA