Forum Schizofrenia

Ogólnie o Schizofrenii

~Justyna507

~Justyna507

Poniżej zamieszczam link do ogólnych informacji dotyczących tego zaburzenia psychicznego:

Schizofrenia – przyczyny, przebieg, leczenie (abcZdrowie)

Informacje Uzupełniające
Schizofrenia podział na typy:

Schizofrenia paranoidalna: chorzy są przekonani że są prześladowani lub skoncentrowani na ukaraniu kogoś. Ich myślenie, mowa i emocje nie wykazują zaburzeń.
Schizofrenia hebefreniczna (zdezorganizowana): chorzy są zdezorientowani i splątani. Ten typ choroby charakteryzuje się nieadekwatnością reakcji. Chorzy mogą zachowywać się dziecinnie lub przekazywać całkowity brak emocji. Często mają zdezorganizowane zachowania, które mogą zakłócić ich zdolność do wykonywania codziennych czynności, takich jak przygotowywanie posiłków czy dbanie o higienę osobistą.
Schizofrenia katatoniczna: Główne objawy występują na płaszczyźnie fizycznej. Pacjenci zwykle pozostają nieruchomi nie reagując na otoczenie. Czasami pacjenci wykonują specyficzne ruchy lub przyjmują dziwaczne pozy. Czasami mogą jednak powtórzyć słowo lub frazę wypowiedziane przez inną osobę. W niektórych przypadkach pacjenci mogą przejawiać tak zwany negatywizm katatoniczny – stawiać opór przed wykonaniem jakichkolwiek czynności, bądź wykonywać czynności odwrotne. Pacjenci katatoniczni narażeni są na zwiększone ryzyko niedożywienia, wyczerpania, bądź samookaleczenia.
Schizofrenia niezróżnicowana: ten podtyp rozpoznaje się, gdy objawy u danego pacjenta nie definiują wyraźnie jednego z pozostałych trzech podtypów.
Schizofrenia rezydualna: objawy długotrwałe pojawiają się coraz częściej. Jest diagnozowana obecnością niektórych objawów negatywnych (np. bez wyrazu twarzy, puste spojrzenia, monotonia mowy, pozorny brak zainteresowania światem i innymi ludźmi, brak poczucia przyjemności).

Link do całego artykułu: Czym jest schizofrenia?(leczymysie)

Justyna5077B

Justyna5077B

OJ BOŻE! A tutaj takiego byka rąbnęłam że aż strach :-P
"Poniżej zamieszczam link do ogólnych informacji dotyczących tej choroby psychicznej"*

Od tak być powinno.

Schizofrenia to choroba nie zaburzenie ;-)

186924 justyna5077b Kobieta, 30 lat, Koniec Świata
~Mordehai

~Mordehai

Wyleczyłaś się już z tej schizofrenii, czy jeszcze nie?
:)

~Justyna5077

~Justyna5077

Nie Mordehai stwierdzono mi psychoze jakieś sześć dni temu czyli jednak moje chwilowe świadome przejawy były uzasadnione żałuję tylko tego iż tak długo z tym zwlekałam bijąc się z samą sobą. A najzabawniejsze jest to że w momentach chorobowych tracę cała swoją wiedzę na ten temat jakbym po prostu jej nigdy nie posiadała...
Pozdr.

~Mordehai

~Mordehai

To niedobrze. Uważaj żeby z tobą nie było tak, jak w horrorze Hitchcocka- psychoza
Pamiętaj o lekach- bierz:)

~Justyna5077

~Justyna5077

Tobie widzę przez ten czas rozumu nie przybyło siedzisz tylko i spamujesz o forum zycia prywatnego tez pewnie nie masz i wiesz nawet mi ciebie troche szkoda heh. Weź zrób coś ze sobą konstruktywnego.

~Mordehai

~Mordehai

Jak ja już wszystko mam to, co jest potrzebne człowiekowi do życia. Więc co ja mam więcej w życiu zrobić konstruktywnego, skoro ja już to wszystko mam. Moje życie to po prostu bajka: komfortowe i swobodne i niczego więcej już mi od życia nie trzeba.

~Justyna5077

~Justyna5077

Zainwestować w samorozwoju, zawsze znajdzie się coś co można poprawić poza tym dobrze jest w życiu mieć jakieś hobby...

~Mordehai

~Mordehai

No przecież zainwestowałem. Tak właśnie się składa, że moją pasją są komputery. Od dziecka lubiłem grać na konsolach, komputerach itp... czaso-umilaczach. A ostatnio sobie nawet pozwoliłem na chwilę takiej większej rozpusty i zafundowałemsobie taki bajerancki nowiusieńki laptop z media expert. Fakt faktem, może i tani nie był, bo zapłaciłem za niego prawie 3500zł no ale czego się nie robi dla własnego hobby. Nawet sobie pewnie nie wyobrażasz ile ten mały demon prędkości ma w sobie mocy obliczeniowej. Teraz to dopiero wymiatam w grach. Zero spadków fps, zero lagów, bugów, crashy ino tylko zapieprzać w gry bodaj 24 na dobę hehe

~Mordehai

~Mordehai

Justyna zagraj sobie w Hellblade. Myślę, że tobie ta gra przypadnie do gustu.

Jowita 009

Jowita 009

Bardzo dobrym ośrodkiem leczącym uzależnienia i schizofrenię jest ośrodek Medox. Tam są bardzo przyjaźni i doświadczeni lekarze. A program leczenia dostosowywują indywidualnie do pacjenta. Moja ciocia się u nich leczyła na depresję i bardzo jej pomogli.

202066 jowita-009 Kobieta, 47 lat, Warszawa
~Justyna50077

~Justyna50077

Mordehai też czasami pogram ostatnio po przejściu wszystkich części Wiedźmina czuje niedosyt ale ta twoja propozycja wygląda dość intrygująco :-)
Pozdrawiam ;-)