Skocz do zawartości
Forum

Jak stać się bardziej pewnym siebie i odważniejszym?


Gość marta0446

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta0446

Niby nie jestem aż tak nieśmiała, ale denerwuje mnie to, że chciałabym coś powiedzieć, zwrócić komuś uwage, ale nie mam odwagi.
Czy jakieś afirmacje? Albo inne sposoby?
Słyszałam o hepice na pewność siebie, używaliście?

Odnośnik do komentarza

Afirmacje działają, jak najbardziej. Muszą jednak być możliwe do spełnienia i odpowiednio sformułowane.
Powtarzanie sobie w myślach "Jestem bogata" niewiele da bo droga do tego celu jest dość długa. Na dodatek może to kolidować z faktycznym stanem a przez to być niewiarygodne i w efekcie niemożliwe do zrealizowania. Bo podstawą afirmacji jest właśnie wiara w to, co się mówi na głos czy w myślach.
Jednak słowa "Jestem odważna" mogą już odzwierciedlić się w rzeczywistości. Warto jednak na przykład afirmować coś takiego : "Nie mam problemów z wyrażaniem swojego zdania". W tej chwili jest to sprzeczne ze stanem aktualnym, ale wystarczy postarać się uwierzyć niekoniecznie głęboko a afirmacja odniesie skutek.
Nie mogę wyrazić się o hepice bo nie znalazłem jeszcze torrenta a na słowo, nie zainwestuję w to złamanego grosza ;-) Opakowanie wygląda jednak interesująco, ale czy te afirmacje są właściwe, tego nie wiem. Natomiast obecność płyty z muzyką synchronizującą półkule mózgowe krzyczy bardzo głośno 'Uwaga na zawartość!' .
Tymczasem polecam ten artukuł. Byc może okaże się pomocny.

Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Marta, wydaje mi się, że przede wszystkim powinnaś popracować nad asertywnością - wtedy nauczysz się jak konstruktywnie wyrażać krytykę oraz własną opinię. Polecam książkę Marii Król - Fijewskiej "Stanowczo, łagodnie i bez lęku" oraz "Asertywność" autorstwa R. Alberti i M. Emmons.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...