Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwienione oko i ból gówy przy nerwicy natręctw


Gość zenon6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W ciągu kilku ostatnich miesięcy znacznie pogorszył mi się wzrok. Mam też zaczerwienione oko i strasznie boli mnie głowa. Byłem oczywiście u okulisty. Przepisał mi krople i coś tam jeszcze. Biorę to od 4 dni, ale nic nie pomaga. Głowa nadal boli, a oko wygląda tak samo. Czy to może być jaskra, bo czytałem, że te migreny mogą na to wskazywać. A może to kolejny objaw nerwicy? Niestety choruję na nerwicę natręctw: ciągle myję ręce i czyszczę toaletę. Zdaję sobie z tego sprawę i staram się z tym walczyć. Ale może mi się pogorszyło i wystąpiły takie symptomy? Bardzo się martwię. Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza

Skoro byłeś u okulisty to chyba wszystkom sprawdził, ale jeśli krople nie pomagają to może powinieneś pójść jeszcze raz? Wiem, że jak mnie bolały oczy, a właściwie kłuły, jakby coś tam siedziało to też odczuwałam wtedy ból głowy. Może masz jakiś uraz oka? Ja noszę soczewki i myślałam, że miało to u mnie jakiś związek i kiedy udałam się na pogotowie okulistyczne, bo już nie mogłam wytrzymać to też dostałam krople do oczu, tylko kazano mi brać takie bez konserwantów, bo są bezpieczniejsze, chociaż droższe. Nie miałam nic w oku, a ten dyskomfort, który odczuwałam wiązał się z suchością oka. Może zatem musisz częściej zakraplać te krople? Albo może w zależności jakie teraz masz przerzuć się na te bez konserwantów. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Objawy jakie opisujesz tak naprawdę nie są zbyt charakterystyczne. Mogą być wynikiem zarówno chorób oczu jak i nerwicy. Te stany, jakkolwiek są zupełnie odmienne patofizjologicznie mogą też ze sobą współistnieć. Pamiętaj, że leczenie trwające 4 dni to bardzo często zbyt krótki okres, by oczekiwać nawet minimalnej poprawy. A zatem proszę wykaż odrobinę cierpliwości oraz zaufania do lekarza okulisty.
By zweryfikować czy te objawy mają podłoże nerwicowe potrzebny jest dokładny wywiad i badanie lekarskie - tj. głównie obejrzenie morfologii zaczerwienienia oraz weryfikacja możliwej jaskry poprzez badania specjalistyczne. Zdecydowanie polecam Ci kolejną wizytę u specjalisty i szczerą rozmowę!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Powinieneś zaczekać do końca kuracji. Lekarz z pewnością podał Ci czas w jakim masz przyjmować krople i inne leki. Zawsze możesz też skonsultować się z innym specjalistą jeśli twierdzisz, że obecne leczenie nie skutkuje. Migrena może być związana z nerwicą. Twoja sytuacja z okiem raczej nie. Jeśli chodzi o problemy ze wzrokiem i bóle głowy to objawy te bardzo często są ze sobą ściśle powiązane. Mogą być symptomem wielu różnych chorób. Nie napisałeś czy leczysz się na nerwicę. Jeśli nie to warto skonsultować się z psychiatrą. Przyniesie to dużo lepsze efekty niż próby radzenia sobie samemu z problemem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...