Skocz do zawartości
Forum

Nerwica a trudności z oddychaniem


Gość adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od dwóch lat borykam się z nerwicą. Czasami, kiedy dopadnie mnie silny stres, gdy jestem zdenerwowany, miewam napady duszności. Czuję, że mam ściśnięte gardło i trudno mi się oddycha. To jest takie uczucie, jakbyś był cały czas na wdechu. Po pewnym czasie przechodzi.

Mój lekarz zalecił mi, bym w takich sytuacjach nie denerwował się, tylko skupił się na oddechu i nabierał powietrze do płuc głęboko i powoli. Wtedy uczucie duszności ustąpi. Muszę powiedzieć, że próbowałem tego sposobu i pomogło. Chciałbym jednak wiedzieć, jakie są inne metody radzenia sobie z problemami oddechowymi przy nerwicy? Jakie wy macie sposoby, by uregulować oddech i się uspokoić?

Odnośnik do komentarza

Ja robię dokładnie tak samo jak ty. Tylko jeszcze staram się wtedy pomyśleć o czymś przyjemnym, na przykład jak przytula mnie mój chłopak. To naprawdę pomaga. Z wyjątkiem sytuacji kiedy się pokłócimy:) Oczywiście żartuję! Oj taki już los nas, wrażliwców. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Też mam ataki duszności związane z nerwicą. Polecam ci ćwiczenia oddechowe relaksacyjne. A w takich chwilach stresowych rób to, co zalecił ci lekarz - skup się na oddychaniu. Weź głęboki wdech i powoli wypuszczaj powietrze. Staraj się myśleć tylko o czynności oddychania. Mi to zawsze pomaga. Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Moja ciocia też cierpiała na nerwicę przez pięć lat, ale na szczęście udało jej się wyjść z tej choroby. Kiedy tylko się zdenerwowała, miewała ataki astmy. Nie mogła złapać oddechu, dusiła się. Na początku było strasznie. Raz nawet tak ją złapało, że cała zsiniała. Jej psychoterapeuta zalecił jej w takich momentach głębokie i spokojne oddychanie. Trzeba powoli nabierać tlen do płuc i powoli wypuszczać powietrze ustami. Najlepiej skoncentrować się wtedy na oddechu i myśleć o czymś przyjemnym. Mojej cioci ten sposób pomógł. Spróbuj i Ty. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Zalecenie lekarza jest bardzo dobre - skupienie się na oddechu, oddychanie głęboko, uspokajanie się. Można także wykonywać ćwiczenia relaksacyjne, które pomagają zapanować nad nerwami i odzyskać spokój. O ćwiczeniach relaksacyjnych dowiesz się klikając na link:
Ćwiczenia relaksacyjne
Możesz także wykonywać ćwiczenia rozciągające mięśnie, które odpowiadają za prawidłową pracę całego organizmu. Jak ćwiczyć, dowiesz się z filmu:
Ćwiczenia relaksujące
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...