Skocz do zawartości
Forum

Nerwica a ciśnienie


Gość agnieszkaf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszkaf

No cóż... Mam niskie ciśnienie. Z tego powodu często boli mnie głowa, jestem rozbita, śpiąca i działam jak barometr. Wiem, że niskie ciśnienie występuje często u osób chorych na nerwicę.

Patrzę na swoje ręce, żyły, by zobaczyć, w jakim są stanie. Czy są powiększone, czy cieniutkie. Czasem robi mi się zimno, a ciało przeszywa niewysłowiony niepokój. Gdy mierzę sobie ciśnienie, na ogół mam 90/60. Prawie codziennie chodzę zmęczona, choć śpię około 8 godzin na dobę. Czasem dosypiam w ciągu dnia, bo inaczej nie jestem w stanie się uczyć ani normalnie egzystować.

Czy niskie ciśnienie krwi musi od razu sugerować nerwicę? Czy może to objaw innych chorób? Czekam na odpowiedź. Proszę, odpiszcie, co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza

Droga Agnieszkof,
Ja mam dokładnie takie samo ciśnienie krwi jak ty i czuję się znakomicie. Może zbytnio koncentrujesz się na sobie. Spróbuj znaleźć sobie jakieś zajęcie, które cię pochłonie. Działaj w wolontariacie, zapisz się na tańce. Rób to, co sprawia ci przyjemność. Mam wrażenie, że po prostu brakuje ci wrażeń. A spotykasz się z przyjaciółmi? Jeśli nie, to zrób to. Znajomi są zwykle najlepszym lekarstwem na ospałość.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może są jakieś związki między nerwicą a niskim ciśnieniem, ale mnie się wydaje, że szybciej nabawisz się nerwicy, ciągle o tym myśląc i mierząc sobie ciśnienie. Wrzuć na luz i może spróbuj jakieś aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu. Może to cie jakoś pobudzi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj. Większość osób cierpiących na nerwicę rzeczywiście ma niskie ciśnienie. Nie wiem, jakie jest podłoże takiego stanu rzeczy. Być może na ciśnienie krwi wpływa poziom hormonów, wydzielanych do organizmu pod wpływem różnych stanów emocjonalnych. Myślę, że samo niskie ciśnienie jeszcze nie musi sugerować nerwicy, mogą to być równie dobrze objawy jakichś problemów krążeniowo-naczyniowych, problemów z sercem. Myślę, że powinnaś udać się do lekarza, który Cię zbada i ewentualnie skieruje na dodatkowe badania, by ustalić przyczynę niskiego ciśnienia. Pozdrawiam serdecznie. Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...