Skocz do zawartości
Forum

Gdzie w Warszawie można znaleźć dobry ośrodek leczenia alkoholizmu?


Gość wawrzyniecen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia1123

Postanowiłam oddać mamę do prywatnego Ośrodka. Jestem prawnikiem wiec sprawdzilam chyba wszystkie ośrodki w Warszawie i okolicach. Najważniejsze aspekty które brałam pod uwagę to:
1 legalność działania: wpis do rejestru podmiotów leczniczych,
2. Czy codziennie jest lekarz (koniecznie psychiatra i internista)
3. Warunki bytowe

Znalazłam tylko 3 ośrodki spełniające te kryteria:
DetoksVip
Life
Medex

Odnośnik do komentarza

Cześć, bardzo dobrze z Twojej strony, że próbujesz pomóc żonie, wiem jak ważne jest wsparcie, byłem niestety w podobnej sytuacji, oczywiście wtedy do mnie nie docierało że robię coś nie tak nadużywając alkoholu, niemalże siłą rodzina zaciągnęła mnie do ośrodka i zostawili. Trafiłem na świetnych, naprawdę doświadczonych specjalistów, którzy wiem z perspektywy czasu, że bardzo chcieli mi pomóc. Jeśli masz taką możliwość to zobacz https://terapiamanawa.pl - mi pomogli i tak naprawdę dzięki nim wyszedłem z nałogu.

Odnośnik do komentarza

Zapisuj się na pełny program do Want, uzaleznienia-terapia. Nie patrz na cenę, tylko na skuteczność przede wszystkim. Pełne wsparcie dla rodziny, odżywienie organizmu, zakwaterowanie praktycznie idealne i nikt w drogę nie wchodzi. Z terapeutą miałem stały kontakt. Jak coś się działo w psychice to natychmiastowa reakcja. Do terapii wprowadzono nawet moją rodzinę. Zwolnienie lekarskie oczywiście dają i z szefem się dogadałem. Nie wiedział, o co chodzi tak naprawdę, ale wróciłem z większą motywację, znacznie większą. Od dwóch lat obecnie nie tykam alkoholu, lepiej wyglądam, lepiej się czuję, lepiej zarabiam, a koszt terapii odrobiłem dość szybko. Więc wszystko na plus. Większość ludzi, którzy tam są to naprawdę z dużymi wynikami. Nawet widziałem mocno kryzysowe przypadki wyleczone, ogarnięte. Polecam jeszcze raz i pozdrawiam przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilek77

Miałem terapeutę, który sam wyszedł z alkoholizmu i faktycznie stał się moim autorytetem. A to jednak wiele znaczy w ramach planowania terapii, czy podjęcia decyzji w głowie o uzdrowieniu. Tak to ujmę, bo inaczej nie umiem ;)

Odnośnik do komentarza

Jak potrzebujesz bardzo intensywnej terapii i odwyku z prawdziwego zdarzenia to polecam ośrodek na Kaszubach, uzaleznienia-terapia.pl. Nastawienie na życie w trzeźwości, rozwój osobisty, odbudowę więzi z rodziną. Wykłady mnie nie nudziły, bardzo życiowe, prowadzone przez praktyków. Jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy ośrodek leczenia uzależnień w kraju.

Odnośnik do komentarza

w warszawie to moge polecic https://detox24h.pl . w zasadzie nie musisz zamykac sie w jakims osrodku, to jest detoks domowy. W naszym kraju alkoholizm jest popularny. i tak jak pisali moi przedmowcy - dobrze jest mieć inne spojrzenie na alkohol tzn. np. sie go troche tak jakby bać, czy cos w tym stylu. zadzwon, przedstaw sytuacje i dowiesz sie co i jak. Życzę Ci, zeby Twoja sytuacja nie wygladala tak jak towarzystwa z ławeczki z rancza. jesli mowa o detoxie to przywolac nalezy tu Kusego :) Kojarzysz? haha

Odnośnik do komentarza

Szukajcie, a znajdziecie. Trafiłem do Medilife. Najpierw jest tragicznie, bo mają psychoterapię – dotrą do 10 pokolenia wstecz. Trudne, ale to jedyna droga. Ale jeśli nie chcesz się z tego wyrwać, to nawet najlepsi Ci nie pomogą. W tym trzeba osiągnąć samo dno, żeby się zmotywować. Szkoda, że aż tak trzeba spaść, przynajmniej w znanych mi przypadkach tak było, ale może jesteś w grupie nielicznych szczęściarzy, którzy nie muszą upadać na samo dno. Oby tak było. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie mówił , że będzie łatwo. masz rację trzeba sięgnąć dna żeby nabrać chęci do zycia ale i trafić na ludzi, którzy ci to uświadomią jak odechce ci się życ i zatracisz się w nałogu. Piłem po smierci zony 5 lat, wątroba już siadła, wrzody, ciśnienie, kłopoty z sercem. Straciłem pracę...na szczeście rodzina mi pomogła. Zawieźli mnie do ośrodka Tratwa W Wiśle. Terapia była trudna, ale trafiłem na super ludzi, rodzinna atmosfera, otwierałem się z dnia na dzień i nabierałem chęci do życia. Mięli takie zdrowe podejście, że i mnie zarazili swoim optymizmem. Udało się, już 2 lata jak nie pije.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się tylko, ile wśród tych wpisów to fałszywe wpisy reklamujących swoje "usługi" niestety nie zawsze profesjonalnych prywatnych placówek podających się, jako placówki leczące wszelkie uzależnienia. Jedno co mogę podpowiedzieć to, w pełni bezpieczne jest leczenie się w placówkach publicznych, które mają zakontraktowane swoje usługi w NFZ. Te placówki tzn. ich programy leczenia i zatrudnieni specjaliści są weryfikowani i sprawdzani przez NFZ. Miałem okazje to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja12_02

Pod Warszawą znajduje się ośrodek terapii uzależnień https://wakeup24.pl/, który polecam osobom szukającym rzetelnej opieki, która realnie wpłynie na wasze życie. Psychoterapeuci dobierają indywidualny program leczenia, który myślę, że jest kluczem do trzeźwości osoby uzależnionej. Oprócz terapii grupowych są prowadzone również terapie indywidualne, co jest dużą zaletą tego ośrodka. Z całego serca polecam osobom, dla których to może być ostatnia deska ratunku. 

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja12_02

Pod Warszawą znajduje się ośrodek terapii uzależnień WakeUp24, który polecam osobom szukającym rzetelnej opieki, która realnie wpłynie na wasze życie. Psychoterapeuci dobierają indywidualny program leczenia, który myślę, że jest kluczem do trzeźwości osoby uzależnionej. Oprócz terapii grupowych są prowadzone również terapie indywidualne, co jest dużą zaletą tego ośrodka. Z całego serca polecam osobom, dla których to może być ostatnia deska ratunku. 

Odnośnik do komentarza

Polecam prywatny ośrodek leczenia uzależnień WakeUp https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien-lodz/ znajdujący się w podwarszawskiej wsi - Raszyn. Terapia trwa 6 tygodni, w której specjaliści nauczą Cię jak pozbyć się nałogu i jak radzić sobie z nim po wyjściu. Specjalizują się w leczeniu alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, hazardu i depresji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...