Forum Psychologia

Gdzie w Warszawie można znaleźć dobry ośrodek leczenia alkoholizmu?

~wawrzyniecen

~wawrzyniecen

Witam Wszystkich,

Moja żona jest alkoholiczką. Pije od 8 lat. Być może wcześniej się z tym ukrywała, gdyż nigdy tego nie zauważałem. Nie stać mnie na psychologa czy terapeutę. Czy w Warszawie dą ośrodki leczenia alkoholizmu? Gdzie mogę zaprowadzić swoją żonę, aby w końcu zaczęła się leczyć? Może ktoś ma podobne doświadczenie i doradzi mi odpowiedni ośrodek? Proszę Was o pomoc!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~maksymilian0

~maksymilian0

Witaj, pomoc psychologiczną w leczeniu alkoholizmu otrzymacie bezpłatnie. Musisz zgłosić się do Twojej przychodni i tam otrzymasz wszelkie informacje, gdzie jest najbliższa klinika leczenia uzależnień i współuzależnień oraz namiary na psychologa. W Warszawie jest bardzo dużo takich ośrodków. Poradź się lekarza, gdzie jest najbliższy i do którego powinniście się zgłosić. Pamiętaj jednak, że Ty również musisz poddać się terapii, bo alkoholizm Twojej żony dotknął również Ciebie. Abyście z tego wyszli, każde z Was musi uporać się ze swoimi demonami. Powodzenia!

~dariusz1

~dariusz1

Witaj,
mój brat, który miał problem z nadużywaniem alkoholu leczył się w ośrodku "Wspólna Droga", który swój ośrodek odwykowy na w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Znalazł tam nie tylko doskonałych specjalistów, który pomogli mu uporać się z uzależnieniem, ale także komfortową opiekę, ciszę i spokój - były mu one niezbędne w tych trudnych dniach.
Polecam i trzymam kciuki.

~karol7p

~karol7p

W Warszawie jest wiele takich ośrodków, gdzie udzielają pomocy. Ja słyszałam dobre opinie o Ośrodku Terapii Uzależnień VICTI, jednak jest to poradnia niepubliczna. Mogę też polecić publiczną Poradnię Terapii Uzależnień i Współuzależnienia od Alkoholu na ul. Sosnkowskiego. Powodzenia

~Bogusia 12

~Bogusia 12

Też słyszałam dobrze o tym ośrodku - tylko, że chyba coś się zmieniło - bo można tam teraz za darmo też.Pozdrawiam B.

~Bogusia 12

~Bogusia 12

Też słyszałam dobre opinie o Victi, tylko że teraz coś się chyba zmieniło bo można za darmo,pozdrawiam

Natalia Bator

Natalia Bator

Podaję Ci adresy ośrodków pomocy osobom uzależnionym, specjalizujące się w terapii. Możesz także zgłosić żonę do poradni leczenie zdrowia psychicznego, ponieważ poradnie te, również zajmuje się pomocą osobom uzależnionym. Możesz także zapytać lekarza ogólnego gdzie najlepiej by było skierować żonę aby rozpoczęła leczenie.

Olcha. Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 99/44
tel. (22) 621-62-61

Poradnia Terapii Uzależnienia
i Współuzależnienia od Alkoholu
ul. Jagiellońska 34
03-719 Warszawa
tel/fax: 22 619-60-65

Oddział Dzienny Terapii
Uzależnienia od Alkoholu
ul. Wł. Łokietka 11
03-590 Warszawa
tel/fax: 22 679-21-45

Podaję Ci także numery telefonów pod które możesz zadzwonić i uzyskac więcej informacji na temat osrodków i grup wsparcia dla osób z problemami alkoholowymi i ich rodzin. Powodzenia!

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

26 natalia-bator Kobieta, 32 lata, Lublin
jakorella

jakorella

Ciekawy portal o uzależnieniach behawioralnych, gdzie jest dużo informacji to www.uzaleznieniabehawioralne.pl tam możecie znaleźć informacje o ośrodkach, testy a nawet jest poradnia on-line. Polecam:)

85861 jakorella Kobieta, 34 lata, warszawa
~barbara696

~barbara696

Jestem mamą uzależnionego młodego chłopaka. Postaraliśmy się dla niego o pobyt na terapii w ośrodku
w Nowym Modlinie koło Warszawy. Z całego serca polecam to miejsce dla każdej osoby borykającej się z problemem
jakiegokolwiek uzależnienia. W tym miejscu pracują ludzie, którzy bardzo lubią młodzież i zależy im na
tych młodych zagubionych osobach. Jest tam dyscyplina ale też i okazane uczucia akceptacji i chęci pomocy.
Jeśli ktoś z Was szuka pomocy to niech tam zapuka. Mam nadzieję, że moje dziecko będzie starało się być trzeźwe.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Placówki leczenia alkoholizmu można znaleźć m.in. na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARPA. Zakładka "Placówki lecznictwa" podzielone według województw. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
chudolinio123

chudolinio123

Nie ma coś takiego jak dobry ośrodek,wszystkie ośrodki na tych samych terapiach robią,specjaliści są tak samo wyuczeni w tym problemach i terapeuci są wszędzie tacy sami terapia powinła trwać 3 lata od alkoholu a nie ma w Polsce żadnego takiego ośrodka jest tylko od narkotyków.I mam takie pytanko co dla was oznacza dobry ośrodek.Pozdrawiam

133257 chudolinio123 Mężczyzna, 35 lat, Zgorzelec
~adona

~adona

Mój wujek był w ośrodku w Międzyrzeczu podlaskim, jesteśmy bardzo zadowoleni, wujek nie pije od roku :)
Misie 83, 21-560 Międzyrzec Podlaski
+48 690 631 022 / +48 510 935 984
http://www.darzycia.eu/
Mam nadzieję, że pomogłam ;)

~KYSZY

~KYSZY

Witam
Czy ktoś może mi napisać opinię na temat Ośrodka Karan w Warszawie Grodzieńska 65?

~magda433

~magda433

W stolicy dobrą renomą cieszy się przystań psychologiczna. Jest tam taki terapeuta (chyba Wojtek ma na imię jak dobrze pamiętam), który wyciągnął już sporo osób z tego bagna... Najtrudniej jest przekonać alkoholika do terapii, jeśli zacznie chodzić to juz i tak duży sukces. W mojej rodzinie też jest alkoholik - co prawda niepijący od 6 mies - ale dalej alkoholik. Terapia dużo zmieniła, ale ciągle trzeba obserwować/pilnować uzależnionego...

~Gizmoś

~Gizmoś

Ciężką samą terapią się wyleczyć. Sam jestem alkoholikiem i teraz podjąłem się terapii. Rodzina zauważyła problemy o wiele wcześniej ale jak to jest z nami alkoholikami często się do tego nie przyznajemy. Na terapię chodzę do dr Krzysztofa Staniszewskiego na filtrowej w Psychomedic. Bardzo mi pomaga, ale to wielka wojna dla mnie. Mam nadzieje że nie stracę po drodze rąk, nóg ani rodziny i że ją wygram. Pan dr wspiera mnie, jak na razie rodzina mnie wspiera... 3majcie za mnie kciuki. Wierze że przy terapii i pomocy dr Staniszewskiego dam radę!

~vvdee

~vvdee

Moim zdaniem bardzo wysoki poziom jest w ośrodku WANT (www.uzaleznienia-terapia.pl) - przede wszystkim cenię ich za skuteczność, a jednocześnie wykorzystują tylko i wyłącznie takie metody terapii, które są udowodnione, zero udziwniania, to się bardzo ceni.

~zszdd

~zszdd

Polecam Tobie WANT - nie będziesz narzekał na warunki mieszkaniowe, ogólnie na otoczenie. Do tego bardzo duży plus jest taki, że jest duża sala terapeutyczna z kominkiem, no i terapeuci są zaangażowani. Znalazłem dla Ciebie adres - www.uzaleznienia-terapia.pl.

~jankos

~jankos

Bardzo dobre efekty przynosi terapia w Iwoniczu pracują tam przyjaźni ludzie i panuje domowa atmosfera. Fachową kadra terapeutyczna nauczyła mnie jak żyć w trzeźwości z dnia na dzień. Udział w mityngach wraz ze Sławkiem zapewniony przez ośrodek pokazał mi nowy trzeźwy sposób na życie. Z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek.

~haskesa

~haskesa

Powiedzmy, że od kilku miesięcy mamy spokój, ale kilka lat z naszym ojcem to był dramat. W zasadzie nie tylko on był na krawędzi, doprowadził nas do nędzy, ale odnośnie leczenia - człowiek który nam pomógł to Michał Bartkiewicz, tutaj macie na niego namiary - 500 834 402 Oczywiście jest wykształcony w tym kierunku, ale dla nas większe znaczenie miał fakt, że sam wyszedł z podobnego problemu i od samego początku potrafił z ojcem rozmawiać. Dalej chodzi na terapię, ma wrócić od marca do pracy. Wszystko nam się prostuje i oby tak było dalej.

~kemes

~kemes

Na jakiej zasadzie odbywają się te spotkania? Szukamy kogoś wiarygodnego, kto by właśnie był w stanie wyprowadzić na prostą naszego dziadka. Jest po 60. ale pije od lat. Lekarz powiedział, że jeśli nie przestanie to w ciągu roku będzie martwy ;(

~haskesa

~haskesa

Najpierw sam się spotykasz z terapuetą, dalej tłumaczy wszystko i następnie dochodzi do spotkania. I to jest ten kluczowy moment - różnie może się on potoczyć. U nas Michał przekonał do terapii, ale i tak ojciec się tego dnia upił. Nie poszedł nigdzie. Ale kolejnym razem już go pilnowaliśmy i zaczęło się robić spokojnie. Bartkiewicz wyprowadził mi rodzinę z problemów. Nie wiem czy w waszym przypadku będzie podobnie, ale zakładam, że tak.