Skocz do zawartości
Forum

Skala Depresji Becka przy podejrzeniu depresji


Gość urszula9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu jestem strasznie przygnębiona i mam dziwne myśli. Nie mam ochoty żyć, mam trudności ze zmobilizowaniem się do wstania z łóżka, nie chcę spotykać się ze znajomymi. Jestem jakaś nieobecna. Na niczym nie mogę się skupić.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Skala Becka stosowana jest w diagnostyce depresji. Składa się z 21 pytań, na które pacjent samodzielnie udziela odpowiedzi. Możliwe są 4 warianty odpowiedzi, które w zależności od udzielonej odpowiedzi, są inaczej oceniane. Kolejne warianty odpowiedzi odpowiadają zwiększonej intensywności objawów, są więc odpowiednio również wzrastająco punktowane od 0 do 3 punktów.
Taki test można wykonać zarówno u specjalisty psychiatry, psychologa czy nawet samodzielnie poprzez strony internetowe. Zdecydowanie jednak to lekarz powinien ocenić Twój stan zdrowia poprzez wywiad, badanie i ewentualne zastosowanie tego typu testów. Mają one bowiem tylko wartość pomocniczą.
Zdecydowanie polecam Ci być wybrała się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie specjaliści zweryfikują czy Twoje objawy mają podłoże depresyjne czy też nie.

Odnośnik do komentarza

Ulka, ja też się tak czułam. Żyć mi się nie chciało i nie potrafiłam zwalczyć tego uczucia. Najgorsze było to, że miałam dzieci. Wiedziałam, że mam się czym cieszyć, że powinnam być szczęśliwa. Kiedyś Zosia przyniosła mi laurkę ze szkoły. Sama długo nad nią pracowała. A ja co? Nawet na nią nie popatrzyłam. Nie interesowało mnie moje dziecko. Było mi strasznie wstyd, ale postanowiłam zadzwonić do koleżanki i poprosić o pomoc. To nie była moja przyjaciółka, ale nie miałam wtedy nikogo bliższego. Wysłała mnie na terapię i pomogła zająć się dziećmi. Będę jej wdzięczna do końca życia. Wyszłam z depresji rok temu i od tamtej pory wszystko jest dobrze. Za tobą też tak będzie, tylko pozwól sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Witam,
Witam,
Miałam depresję. Czułam się zmęczona życiem. Przestałam chodzić do pracy, interesować się mężem. Zaniedbałam się w obowiązkach domowych. A wszystko stało się tak po prostu. Jakoś źle czułam się w swojej skórze, wiecznie krytykowałam siebie. Nie lubiłam swojego wyglądu, uczesania, charakteru, pracy. Mąż tego nie zauważał, myślał, że jestem zrzędą. Znajoma zdiagnozowała, że mam depresję. Poleciła mi stronę internetową, w której była skala depresji Becka. Rozpoznałam u siebie objawy depresji.Powiedziałam o tym mężowi. Zawiózł mnie do poradni psychologicznej. Jestem w trakcie leczenia.

Czy robiliście test ze skali depresji Becka? Czy wynik zmotywował Was do tego, aby pójść do lekarza? Czekam na Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...