Skocz do zawartości
Forum

Czy zazdrość może zniszczyć każdy związek?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martita89

zazdrość niszczy związek - ponieważ doprowadza do nieustannych konfliktów , zarzucania , obwiniania, udowadniania itd .

Zazdrość wystawia związek na próbę , zazdrość zmusza osobę , która jest niesłusznie o coś osądzana na ciężki test CIERPLIWOŚCI .

Pytasz czy związek się rozleci - wszystko zależy od osoby , wobec której jest okazywana zazdrość , czy będzie w stanie przetrwać ciężkie miesiące , a nawet lata z udowadnianiem osobie zazdrosnej , ŻE NIE MA POWODU DO ZAZDROŚCI .
Czy związek się rozleci , to kwestia cierpliwości .

Odnośnik do komentarza

Osoba niesłusznie obwiniana może też stwierdzić, że jeśli ma już wysłuchiwać pretensji, to przynajmniej niech będzie powód do tego. Po co ma obrywać za niewinność?
Czyli nadmierna zazdrość może pchnąć kogoś w objęcia innej osoby.
Z tym trzeba już walczyć, bo zazdrość nie zniknie sama, tylko będzie się pogłębiać.

Odnośnik do komentarza

chorobliwa zazdrość jak najbardziej może zniszczyć związek i tak się bardzo często dzieje. To że jesteś zazdrosny oto że ona z kimś rozmawia powinno spowodować, że zapali Ci się czerwona lampka ostrzegawcza. Szczególnie jeśli wcześniej Twoja dziewczyna nie dała Ci powodów do podejrzeń. Musisz nauczyć się nad tym panować, zaufać jej bo inaczej nie ma sensu bycie ze sobą skoro brakuje zaufania

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Nieznany, pytasz czy zazdrość może zniszczyć każdy związek. Nie każdy (istnieją pary, które między innymi ze względu na wzorce wyniesione z dzieciństwa dobrze funkcjonują w takiej relacji) - jednak w przeważającej części nadmierna zazdrość jest destrukcyjna - zarówno dla związku, zazdrośnika jak i dla drugiej strony.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

psycholog Katarzyna Garbacz
Witam serdecznie,
Nieznany, pytasz czy zazdrość może zniszczyć każdy związek. Nie każdy (istnieją pary, które między innymi ze względu na wzorce wyniesione z dzieciństwa dobrze funkcjonują w takiej relacji) - jednak w przeważającej części nadmierna zazdrość jest destrukcyjna - zarówno dla związku, zazdrośnika jak i dla drugiej strony.
Pozdrawiam

Nic dodać, nic ująć :)

Odnośnik do komentarza
Gość niema sensu

mąż jest zazdrosny chorobliwie nawet ubior mu przeszkadza mowi mi ze niemam godności,ze sie obnazam przez co bardzo mnie zranil obraza ubliza mi,niemoge sie malowac czesac wychodzic bo podejrzane,nawet stwierdzil ze nadmiernie sie myje .Jak wychodze to twierdzi ze mi czegos brakuje ,i ide sie lansowac ,ale siedze w domu i wychowuje 2 dzieci ,wiec zaprosilam jego rodzicow by go uswiadomili ze zle mowi a oni go podbudowali i ani slowa mu niepowiedzieli ,tylko powiedzieli ze powinnam sie podporzadkowac ze jemu moze czegos brakuje ale niepomysleli co on mi robi jak mnie tym krzywdzi powiedzialam ze straszy mnie ze sobie cos zrobi na moich oczach przyklada sobie noz do reki i twierdzi ze to bedzie moja wina jak mu sie cos stanie ,nawet mu slowa niepowiedzieli , a ja na nich liczylam .Jeszcze wyczuwam od niego alhokol i widze ze jest pod wplywem a on mi przyrzeka na swoje dzieci ze niepil i sie glupio smieje robi ze mnie wariata .Czuje ze zaczynam go nienawidziec za to co robi.Powiedzial mi ze nieumiem isc na kompromis ze nieprzestane sie malowac i nosic leginsy to rozwale malzenstwo .Czuje sie jak niewonik .Co tu robic ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałaś, że mąż ubliża Ci, kontroluje Cię, szantażuje, że sobie coś zrobi, zrzuca całą winę na Ciebie - to nie jest zdrowa relacja. Nie mogę sugerować Ci konkretnego rozwiązania, ale jeśli nie ma szans, że Twój mąż będzie chciał pracować nad sobą i Waszym związkiem (podjąć terapię zarówno indywidualną jak i dla par) to zastanów się, czy i jak długo wytrzymasz taką sytuację.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość dpsUdjwf7OkK

Polecam także inne fragmenty na blogu Płaszcz zabf3jcy lub na moim W zziscau biblioteki, szczegf3lnie ucieszny jest fragment o tym jak Samuel Pepys miał niestrawności żołądkowe, czy jak razu pewnego z braku nocnika nasikał do kominka, dodam, że nie swojego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...