Skocz do zawartości
Forum

Myślę coś innego, mówię co innego


Gość GAbikaja

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłam że gdy chcę powiedzieć jakieś słowo to mówię co innego (np. zdał - zdobył) a co gorsza jestem pewna że mówię tak jak myślałam, lecz osoby z mojego otoczenia mówią że powiedziałam coś innego. Zauważyłam jeszcze że czuję się jakbym cofała się w rozwoju: mam problem z dodawaniem, z wysławianiem się ( jestem na studiach). Bardzo mnie to denerwuje, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przejęzyczenia, problemy z wysłowieniem się oraz prostymi operacjami matematycznymi mogą być skutkiem przemęczenia. Problemy te może potęgować także stres. Warto żebyś zadbała o swój układ nerwowy - zadbaj o dietę bogatą przede wszystkim w potas, magnez oraz żelazo, gdyż te składniki mają szczególne znaczenie w procesie przesyłania impulsów nerwowych oraz poprawiają koncentrację uwagi oraz pamięć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie ten sam problem i mam wrażenie, że się nasila bo teraz sama słyszę, że mówię np. Ktoś dzwoni, otworzysz okno? zamiast drzwi oczywiście. Wcześniej tylko rodzina zwracała mi na to uwagę, a inni czasem dziwnie na mnie patrzyli.

Odnośnik do komentarza

Przejęzyczenia mogą pojawić się wskutek pośpiechu, słabej koncentracji uwagi, ale też z powodu przemęczenia organizmu, który nie nadąża płynnie przetwarzać bodźce docierające z zewnątrz i "robi pomyłki", np. właśnie mylimy wyrazy. By uporać się z tym problemem, czasem wystarczy się porządnie wyspać i zregenerować siły. S011, mam nadzieję, że w Twoim przypadku taka strategia działania wystarczy i wszystko szybko wróci do normy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

a ja mam tak że piszę co innego na klawiaturze niż myślałam.. albo jest coś napisane o czym nie myślałam a to napisałam. piszę na klawiaturze bez patrzenia się na znaki. przykład: myślałam "pojedziemy" napisałam "człowiek" ? albo w ogóle nic nie myślałam, i napisała maila i zapisałam go, dziś rano włączam a tam jako drugie zdanie pisze "kurde zapomniałam!" ale to w ogóle nie miało sensu, bo opisywałam coś zupełnie innego, a to było widać bez czytania treści że nie było do niczego podobne jakby mi to ktoś wkleił.. no poza tym jak można napisać "człowiek" myśląć "pojedziemy" w tym samym czasie.. i ja nawet pisząc myślałam że zaczynam od p-o-j-.... patrzę a tam c-z-ł ? :( 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...