Skocz do zawartości
Forum

Nienawiść do teściowej


Gość Przyszla mama78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość doświadczona

Proszę pamiętać,że nie ma znaczenia czy do matki przyjdzie zjeść syn dorosły i pełnoletni czy uczeń nie pracujący to jest ten sam wspólny rodzinny dom.Chyba nie nam na forum oceniać czy teściowa dobrze prowadziła dom czy był obiad ugotowany czy jadło się na stołówce, zawsze się zdarzy u wszystkich że raz lodówka jest pełna raz nie.To było jej życie i sposób na życie nie musisz brać przykładu miałam wiele koleżanek gdzie było podobnie bo u mnie w domu wręcz przeciwnie i one u mnie podjadały.Ale teściowa widzę że wychowała i wykrztałciła synów dobrze radzą sobie bez pomocy i oto chodzi w tym życiu.

Odnośnik do komentarza

Boże! dziewczyno jak ja Cie rozumiem! wiem co czujesz i jak Cię to dreczy we wnątrz! Chciała byś ja ukarać, ale nie wiesz jak bo na takie babsko które ma wszystko i wszystkich w tyłku nic nie działa! Ona widzi tylko jednego synusia a drugi mógłby wogóle dla niej nie istnieć! Cholera nawet nie wiesz jak Twoja sytuacja przypomina mi moją i mojego męża! Czasem kieruje mna taka nienawiśc że nie jestem w stanie nad tym zapanowac...nie nawidze swojej teściowej równie mocno jak Ty swojej! i niech mi ktos powie że ma dobrą teściowa to go w twarz wyśmieje! nie znam ze swojego otoczenia kogoś kto dobrze mówi o swojej teściowej!

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem albo co ale ona wyksztalcila tylko jednego!!!!!!!! Drugi zrobil to SAM bez jej pomocy kiedy juz sie odcial to piszedl na studia tamtem szkole prywatna mial zaplacona od a do z! Prosze sie juz nie wypowiadac w moim watku po pieprzy pani trzy po trzy a ja jestem w ciazy i nie powinnam sie takimi osobami jak szanowna pani przejmowac! Zegnam!

Odnośnik do komentarza

Nikt nie pisze że stosunki teściowa -synowa są łatwe ale jest możliwe aby się wzajemnie bez urazy tolerować.Łatwiej mają synowe których teściowe nie mają córek.Myślę że tylko młode stażem synowe są tak wojowniczo nastawione na walkę z teściowymi a ja zawsze będę namawiała do porozumienia bo wiem że jest to możliwe tylko trzeba chcieć bo szkoda życia na wojnę lepiej tę energię spożytkować w inny sposób.Jeszcze nie mam synowej i aż się boję co to będzie czy się dogadamy.

Odnośnik do komentarza

Dobrze powiedziane: "bagno" i to wielkie...nie masz mi za co dziękować, ja Cie rozumiem jak nikt, a wypowiedziami innych sie nie przejmuj..nikt tego nie zrozumie dopóki go to nie spotka...każdy jest mądry i chętny do oceniania a guzik wie jak jest cięzko żyć i normalnie funkcjonowac ze świadomością bezsilności i bezradności...bo na to raczej wiele nie jestes w stanie zaradzic niestety...życze Ci dużo zdrowia i Twojemu maleństwu;) podziwiam Twojego męża...na pewno to cudowny facet! Dacie rade!

Odnośnik do komentarza

~Natka23
Dobrze powiedziane: "bagno" i to wielkie...nie masz mi za co dziękować, ja Cie rozumiem jak nikt, a wypowiedziami innych sie nie przejmuj..nikt tego nie zrozumie dopóki go to nie spotka...każdy jest mądry i chętny do oceniania a guzik wie jak jest cięzko żyć i normalnie funkcjonowac ze świadomością bezsilności i bezradności...bo na to raczej wiele nie jestes w stanie zaradzic niestety...życze Ci dużo zdrowia i Twojemu maleństwu;) podziwiam Twojego męża...na pewno to cudowny facet! Dacie rade!

Mysle, ze wiekszosc osob wypowiadajacych sie w tym watku, rozumie sytuacje i odczucia autorki, i dobrze jej radzi. Odradzamy jej zemste nie po to, aby "chronic" tesciowa, tylko mamy na wzgledzie dobro autorki, jej meza i dziecka. Nie chce sie powtarzac, ale przytoczylismy wiele argumentow przemawiajacych przeciw temu czynowi.

Odnośnik do komentarza
Gość do Przyszła..

Jest pani arogancka i niegrzeczna w stosunku do osoby której pani niezna i która ma prawo pisać na tym forum bo po to jest ono założone i bez względu na to czy opinnie się pani podobają czy nie ,nie mam już złudzeń dlaczego nie może dogadać się pani z teściową ale zapewne nie tylko z tesciową.

Odnośnik do komentarza

Ja byłam takim niechcianym dzieckiem.
Musiałam wywalczać sobie, by pozwolono mi się uczyć tam, gdzie chciałam. Pracując skończyłam studia - bo chciałam. Płaciłam też za swoje utrzymanie.
Siostra od dziecka wiedziała, że będzie studiować - rodzice płacili za wszystko.
Nie wyobrażam sobie, że z tego powodu mój mąż miałby ich nienawidzić.
Miłość to jest coś, co jest, albo jej nie ma.
A ile rodziców katuje swe dzieci?
Ile wyrzuca je na śmietnik?
Więc nie czarujmy się, że miłość do dzieci jest bezwarunkowa.
Powinno tak być, ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza

Witam.Moje zdanie jest takie-odciąc sie od teściowej.Nie zapraszać i nie odwiedzać.Ja tak zrobiłam dwa lata temu i do dzisiaj mam spokój,mijamy się na ulicy jak obce.Nie bedę się rozpisywać o problemach bo to już mało ważne na dzień dzisiejszy.Daj sobie spokój z wrednym babskiem i zajmij się mężem i dzieckiem które nosisz pod sercem.Kiedyś przyjdzie na nią czas i zapłacze:) pozdrawiam Was gorąco

:)

Odnośnik do komentarza

~Elbii
~Przyszla...
Moja droga a jakie moga byc powody takiego nierownego traktowania? Zawsze chcialam to zrozumiec.maz pamieta ze tak mial od zawsze.

Naturalne jest, ze chcialabys to zrozumiec. Ale przy takich relacjach wydaje sie to niemozliwe. Bo jak nawiazac dialog z taka osoba... I taka wiedza zasadniczo tylko zaspokoilaby Twoja ciekawosc. Zaszlo juz to wszystko tak daleko, ze nie ma co naprawiac. Zostawic to w spokoju i zaczac nowe zycie.

Dokładnie... Nie da się tego zrozumieć, to jest złe i nic tego nie usprawiedliwia. Rzeczywiście nie ma tu czego naprawiać. Zgadzam się z Elbi, Gracjelką, Dadarią i innymi, odetnijcie się od niej i zacznijcie swoje własne życie bez niej. W ten sposób masz największą szansę szybko odzyskać spokój.

Odnośnik do komentarza

Ktoś napisał, że nienawiść jest naturalną reakcją. Błąd .
Zobacz tu, na forum, ile jest wpisów o tym, że on bije, a ona go kocha, albo że on jej nie chce, pomiata nią, a ona za nim świata nie widzi.
W przypadku dzieci też jest różnie.
Jedne nienawidzą, inne z całych sił starają się dogodzić rodzicom, by ich wreszcie doceniły, pokochały.
By ich zaczęły zauważać.
Ja się odsunęłam, czułam żal, ale kontaktów nie zerwałam, tylko je ograniczyłam.
Natomiast nienawidzić za to, że skrzywdziły męża, jest nielogiczne.
Taka nienawiść zatruje wam życie, wiec jest bez sensu.
Po co przeszłość przenosić w teraźniejszość?
Wybaczyć, to jest jedyne, co należy zrobić. I odciąć się.

Odnośnik do komentarza

Jestem tu nowa przeczytałam post bo tytuł był okropny i już przekreślił w moich oczach osobę która go napisała a dlaczego nie :jak żyć w zgodzie z teściową.Ta synowa chce tylko potwierdzenia aby zemścić się jeszcze nie za swoje na teściowej.Dziwię się że mąż ją jeszcze nie uspokoił pewnie nie wie jakie głupoty wypisuje o matce i o jego bracie (nieugotowany obiad ,wyjadanie z lodówki itp) Najlepiej to zająć się sobą i najwyżej swoją własną rodziną a każdy sam układa sobie sposób na życie i nie nam to oceniać ile w lodówce powinno być jedzenia.Ciekawe dlaczego teściowej nie podobała się synowa taki anioł ....

Odnośnik do komentarza

Jolu,doświadczona(widocznie jeszcze nie dość doświadczona) i inne stare kwoki.Zamiast prawić swoje morały -dyrdymały,które się psu na budę nie przydadzą a jedynie dowartościowujecie się nimi,,to znajdźcie sobie jakieś pożyteczne zajęcie.Bo jak na razie swoją postawą przypominacie takie nadęte,podstarzałe damulki,co to bułkę przez bibułkę...Aż się słabo robi.
Autorko tego wpisu,najlepiej zerwij kontakt z tą osobą,bo toksyczna teściowa potrafi nieźle zatruć życie.Te "paniusie "wypowiadające się wyżej to najlepszy przykład na to :)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Linda 3423
Jolu,doświadczona(widocznie jeszcze nie dość doświadczona) i inne stare kwoki.Zamiast prawić swoje morały -dyrdymały,które się psu na budę nie przydadzą a jedynie dowartościowujecie się nimi,,to znajdźcie sobie jakieś pożyteczne zajęcie.Bo jak na razie swoją postawą przypominacie takie nadęte,podstarzałe damulki,co to bułkę przez bibułkę...Aż się słabo robi.
Autorko tego wpisu,najlepiej zerwij kontakt z tą osobą,bo toksyczna teściowa potrafi nieźle zatruć życie.Te "paniusie "wypowiadające się wyżej to najlepszy przykład na to :)Pozdrawiam.
............bravo! Slicznie dziekuje za odpowiedz;)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...