Skocz do zawartości
Forum

Myśli samobójcze przy depresji u młodej mamy


Gość rucia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmęczona moim stanem psychiki. Stałam się apatyczna, nic mnie nie cieszy, czuję się bardzo samotna. Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że z depresją walczę od ok. 2 może 3 lat. Nie mam z kim na ten temat szczerze porozmawiać. Ostatnio tak myślę, że jest b. źle. Mam myśli samobójcze, ale od realizacji tych planów powstrzymuje mnie strach o życie moich dwóch córek (5 lat i 1,5). Co z nimi będzie? To jest jak cienka nić, która trzyma mnie przy życiu. Może zacznę od początku. Moje samopoczucie bardzo się pogorszyło rok temu - straciłam pracę i to mnie bardzo dobiło. Nic już mnie nie cieszy, nawet postępy i radość moich córek. Jestem nieszczęśliwa. Rano nie chce mi się wstawać z łóżka, najchętniej to zapadłabym w wieczny sen. Każda praca w domu jest dla mnie nie lada wysiłkiem woli. Największym wyzwaniem jest wychodzenie na spacery i kontakt z ludźmi. Każde wyjście to ogromny stres. Kiedyś potrafiłam wyrażać swoje emocje: złość, radość. Teraz jest mi wszystko jedno. Próbowałam porozmawiać z mężem o moim stanie, ale odniosłam wrażenie, że mąż myśli, żę się użalam nad sobą i rozpamiętuję przeszłość. Więc nic nie powiedziałam - nie chcę Go też martwić. Boję się, że dłużej tego nie zniosę i skończę z sobą. Staram się być twarda, ale ciągle w ukryciu płaczę. Nie mogę spać, mam dolegliwości żąłądkowe, bół głowy jak się zestresuję. Z moją mamą nawet nie próbuję rozmawiać. Kiedyś zaczęłam, ale moja mama ucięła, że mam co chciałam - nigdy nie akceptowała moich wyborów (mojego męża). Czuję się tak, jak człowiek wrzucony do wartkiej rzeki - najpierw próbowałam walczyć, aby wyjść na brzeg, a teraz czekam, aż rzeka mnie wciągnie pod wodę i utonę. Jak jest bardzo źle, to biorę dostępne bez recepty leki uspokajające, ale one mnie tylko ogłupiają.

Odnośnik do komentarza
Gość Redakcja abcZdrowie.pl

Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście. Pomocy możesz szukać wśród bliskich i przyjaciół. Dodatkowo zawsze możesz liczyć na profesjonalną pomoc w izbie przyjęć szpitala psychiatrycznego lub każdego innego szpitala.

Możesz skorzystać z telefonu zaufania, aby uzyskać pomoc psychologa: DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH DEPRESJI tel. 022 838 34 96 Stowarzyszenie ISKRA przy ośrodku Nowolipie czwartek w godz. 17.00 - 19.00 BEMOWSKI TELEFON ZAUFANIA tel. 022 664 15 58 Problemy rodzinne i osobiste, poniedziałek - piątek w godz. 14.00 - 20.00 # Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 022 638 87 38 w godz. 22.00 - 6.00 DLA OSÓB W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ tel. 022 828 12 95 Biuro Porad Obywatelskich poniedziałek w godz. 10.00 - 19.00 wtorek - piątek w godz. 9.00 - 17.00 POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA tel. 0800 120 226 PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY DLA MIESZKAŃCÓW PRAGI-POŁUDNIE tel. 022 671 51 41 Z problemem alkoholowym i ich rodzin, osób uwikłanych w przemoc w rodzinie (doznających, stosujących i świadków), osób będących w sytuacji kryzysowej. Możliwość bezpłatnego spotkania z psychologiem, pedagogiem, terapeuta uzależnień, prawnikiem (sprawy rodzinne) RUCH POMOCY RODZINIE tel. 022 621 03 67 poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 17.00

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...