Skocz do zawartości
Forum

Myśli samobójcze po wyjeździe za granicę i tęsknota za znajomymi z Polski


Gość koki14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałem powiedzieć, że wszystko zaczęło się od mojego wyjazdu do Hiszpanii z przymusu. Przed wyjazdem moje życie było takie, o jakim teraz marzę. Gdy opuściłem ojczyznę wszystko się zmieniło - brak przyjaciół, nikogo z kim mógłbym porozmawiać, było to dla mnie tragicznie ciężkie. Miałem wtedy 16 lat. Po około pół roku chciałem się zabić, ale pomogła mi jedna osoba, przyjaciółka przez to nadal żuję. Później wydawało mi się, że zrobiło się trochę lepiej, poznalem kilku Polaków i jakoś to szło, ale niedawno temu zdałem sobie sprawę, że to tylko się ukryło. Aktualnie z dnia na dzień jest coraz gorzej, nie chce mi się wychodzić z domu, cały dzień leżę w łóżku i gapię się bez celu w sufit. Mam teraz 19 lat. Najgorsze jest to, że przez cały ten czas błagałem rodziców, żebym mógł wrócić do Polski, mieszać u babci lub spróbować się usamodzielnić, ale oni mówią, że będzie mi tu lepiej. Ale nie jest! Nigdy nie było i nigdy nie będzie! Nienawidzę tego kraju, tych ludzi którzy ciągle są powolni, przepaleni haszem na każdym kroku. Będąc szczery powiem, że tego próbowałem, ale to nie pomaga, a tylko pogorsza sprawę. Na koniec o przyjaciółce, która mi pomogła. Czuję do niej to, co jeszcze nigdy do nikogo nie czułem, ale ona chyba nie zdaje sobie z tego sprawy.

Mam juz dość wszystkiego, boję się, że myśli samobójcze powrócą. Nie chcę umierać mając 19 lat przez bezmyślność rodziców i nie tylko, którzy są starsi i myślą, że wiedzą co jest dla mnie dobre.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Samobójstwo jest najgorszym możliwym wyjściem z sytuacji. Twój problem dotyka bardzo wiele osób zmuszonych do wyjazdu na emigrację razem z rodzicami. Przydałaby Ci się rozmowa z psychologiem. Jeśli Twój poziom języka hiszpańskiego nie jest zadowalający, możesz zwrócić się do któregoś ze stowarzyszeń polonijnych, które ma swoją siedzibę w Hiszpanii. Pomogą Ci z pewnością w znalezieniu polskiego psychologa. Twój problem jest dość złożony. Jednocześnie chciałbyś wrócić do ojczyzny a także czujesz coś więcej do swojej koleżanki. Musisz zastanowić się co jest dla Ciebie ważniejsze. Jesteś już pełnoletni i możesz sam decydować o swoim życiu. Myśli samobójcze są bardzo groźnym symptomem i powinieneś poszukać pomocy u specjalistów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...