Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe uczucie roztrzęsienia i strachu


Gość Wrukowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wrukowski

Witam serdecznie.

Mam 30 lat. Od około 4 miesiecy cierpię na dokuczliwe objawy, które uniemożliwiają mi normale funkcjonowanie i chciałbym podzielić się swoim problemem. Przez około 3 miesiące cierpiałem na bardzo dokuczliwe dolegliwości żołądkowe nieznanego pochodzenia, robione miałem wszystkie możliwe badania, które nic nie wykazały. Więc lekarz podejrzewa IBS (syndrom jelita drażliwego). Mam skłonności hipochondryczne i podczas trwania choroby bardzo się denerwowałem i zadręczałem, bo nie wiedziałem co mi jest, ten stres był gorszy od dolegliwości gastrycznych. Teraz, kiedy bóle brzucha jakoś ustąpiły cała reszta, czyli ten stres pozostał. Kiedy wstaję rano czuję się wystraszony, serce zaczyna mi szybciej bić, jestem kompletnie bez życia! Śniadanie jem, bo muszę, męczą mnie też uporczywe nudności, co bardzo mnie dołuję. Przez większość dnia towarzyszy mi uczucie strachu i zaszczucia, potrafię nawet rozpłakać się bez powodu. Trzęsą mi się ręce, nogi i ręce mam ciągle spocone. Mam generalne uczucie obojętności i nieobecności. Mam też uczucie szybszego bicia serca, ale kiedy mierzę sobie ciśnienie, to wynosi ono w okolicach 110/75 p80. Czasami to mija, ale to są krótkie chwile. Czasami poprawia mi się pod wieczór, bo w ciągu dnia nie nadaję się do niczego. Lepiej czuję się też po mocniejszej kawce, ale to trwa tyle ile kofeina działa, potem wszystko wraca. Lekarz próbował dwukrotnie leczyć mnie antydepresantami, ale bardzo źle znosiłem leki, więc je odstawiałem, obecnie bardzo się ich boję! Opisałem swój problem tak jak potrafiłem. Mam nadzieję, że coś z tego jest zrozumiałe i że być może ktoś mi pomoże?

Odnośnik do komentarza

Hipochondria to stan, z którego może mogłaby wyciągnąć terapia psychologiczna? Z tego co piszesz to wydaje mi się, że mógłbyś mieć nerwicę. W tej sprawie tez powinieneś zgłosić się do psychologa bądź psychiatry. Musisz poznać różne techniki relaksacyjne, ale tez wiedzieć, że nerwica to choroba, z której się nie wychodzi, można tylko łagodzić jej objawy...

Odnośnik do komentarza

Powinieneś porozmawiać z psychologiem. Stres sprawił, że cierpisz na dolegliwości, które swoimi objawami przypominają nerwicę i być może stąd też problemy z żołądkiem. Dobrze by było, gdybyś opowiedział o tym specjaliście, bo leczenie antydepresantami faktycznie może nie przynieść pozytywnych skutków, a wręcz przeciwnie. Nie czekaj więc, tylko umówi się na wizytę jak najszybciej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...