Skocz do zawartości
Forum

Leki na apatię


Gość eloelo320

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i od 10 miesięcy cierpię na apatie. Nie chce mi się opisywać mojego przypadku z osobna jak to ze mną jest czy było bo to nie ma sensu kogo to obchodzi. Już niedługo idę na studia - jak pójdę w tym stanie emocjonalnym co jestem od paru miesięcy to za dziwaka mnie wezmą. Nienawidzę ludzi denerwują mnie. Staje się agresywny widząc jak inni się rozumieją a ja nie mogę. Nie mam potrzeby poznawania innych choćbym miał siedzieć z nimi w ławce przez 5 lat. A ja chce żeby było tak jak ten rok temu, kiedy to ja byłem duszą towarzystwa i ja wszystkich zapoznawałem i to właśnie mi nikt nie potrafił kroku dorównać. Wszędzie byłem pierwszy a nowi znajomi to było coś normalnego nigdy nie miałem z tym problemu. Po prostu proszę o nazwę jakiegoś doraźnego leku.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Laurą - przyjmowanie leków bez wiedzy lekarza może przynieć skutek odwrotny do zamierzonego, zwłaszcza, że tego typu leki sa bardzo silne i są dostępne wyłącznie na receptę. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa. Opowiedz mu o swoim samopoczuciu i o apatii. Psycholog postawi konkretną diagnozę i zaproponuje leczenie. Możliwe, że obejdzie się bez leków - może wystarczy sama psychoterapia. Najważniejsze, żebyś nie zażywała leków, które ktoś Ci poleci, bo na jednego mogą działać, na innego nie, tak jak wspomniałam - są to silne leki i mają wiele skutków ubocznych, dlatego w pierwszej kolejności zgłoś się na rozmowę do psychologa. Niech specjalista zaproponuje Ci formę leczenia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...