Skocz do zawartości
Forum

Obgryzanie paznokci


Gość Marlena26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marlena26

Czy ktoś z tutaj zebranych ma radę jak przestać obgryzać paznokcie? Robię to nieprzerwanie od 10 lat. Jestem kobietą, wiem jakie to nieeleganckie i nieestetyczne, ale to są skutki mojej nerwicy i silnych napięć emocjonalnych. Wszyscy wokoło zwracają mi na to uwagę, na randkach z mężczyznami staram się ukrywać dłonie, bo zdaję sobie sprawę jak okropnie wyglądają. Jak sobie z tym poradzić, biorę leki przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, ale problem koszmarnie wyglądających paznokci trwa. Może maść dziegciowa? Sama nie wiem. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Piotrek1985

Jestem facetem, ale myślę że jest kilka sposobów.
Może jakieś tipsy czy te naklejane nakładki? Tego się przecież nie zje :) i coś na rękę jakaś bransoletka która będzie ci przypominać twój cel jakim jest nieobgryzanie paznokci.
Ja sam to przechodziłem ale mnie wyleczyła terapia szokowa czyli widok ekstremalnie wyżartych paznokci. Chyba czasami nie ma już powrotu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zawsze najlepszą terapią był wyjazd do taty na wakacje, mieszka poza granicami kraju, spokój... cisza... zero stresu.. powrót do Polski = brak paznokci. I tak jest zawsze. Również obgryzam odkąd pamiętam, a wiem co przeżywasz, ponieważ sama jestem kobietą. Może Ci się to wyda dziwne, że akurat pisze Ci to osoba, która sama nie radzi sobie z problemem. Ale proponuje wyjazd, a niebawem wakacje, z osobami, którym należy uświadomić, żeby Cię odpędzały od obgryzania. U mnie tę rolę pełni chłopak i zawsze na wyjazdach po miesiącu cieszy się, że udało mu się mnie poskromić=). Później, niestety nie mam już tak silnej woli, ale może Tobie się uda:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Marlena26

Dziękuję za radę. Masz rację, że jak jest wokoło mnie dużo ludzi, którzy potrafią zająć mój czas to przestaję obgryzać. Tak jest zawsze. Dobry człowiek, rozmowa i przestaję obgryzać. dzięki. Pozdrawiam. A na wakacje chcę wyjechać na Mazury. Myślę że tam choć na chwilę zażegnam problem.

Odnośnik do komentarza

Może dobra odzywka, która odbudowuje płytkę i pomaga we wzroście paznokcia? Ja również obgryzam i działa na mnie widok zadbanych paznokci które sama mogę mieć. Potrzeba tylko odrobina chęci a jeśli jesteś zdenerwowana trzymaj w reku cokolwiek co odwróci twoja uwagę od gryzienia. kuleczki, gniecioche lub coś podobnego. paznokcie szybko wracają do normy a ty masz satysfakcje z ich wyglądu. Odradzam tipsy bo bardzo niszczą płytkę paznokcia robią się cienkie i łamliwe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz uporać się ze stresem. Może spróbuj pić melisę lub brać magnez. Druga sprawa, to przyłapywanie się na obgryzaniu i za każdym razem uświadamianie sobie, że psujesz swoją atrakcyjność. Dostępne są lakiery do paznokci o gorzkim smaku. pociągnij takim bezbarwnym lakierem po paznokciu. Kiedy zaczniesz go obgryzać, a poczujesz gorzki smak, przypomnisz sobie dlaczego tak jest i dlaczego należy przestać. O tipsach też słyszałam, że są skuteczne. W końcu ciężko Ci będzie obgryzać akryl. Po jakimś czasie dasz sobie spokój i się odzwyczaisz. Oprócz nieładnej dłoni z krótkimi paznokciami, obgryzanie powoduje także skrzywienie zgryzu. Dlatego masz co najmniej kilka powodów, aby zmotywować się i nie gryźć: chcesz mieć ładną dłoń, ładne paznokcie, które można pomalować kolorem, ładny zgryz, a poza tym nie chcesz chyba wyglądać na zestresowaną nastolatkę gryzącą paznokcie na przerwie przed testem. Weź pod uwagę, że kiedyś chłopak będzie chciał Ci się oświadczyć i jak wysuniesz do niego dłoń po pierścionek?? Mam nadzieję, że wystarczająco Cię przekonałam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...