Skocz do zawartości
Forum

Techniki obgadywania a natręctwo myśli


Gość corleone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość corleone

Jestem mezczyzna i mam 17 lat. Trudno mi o tym pisac, nigdy bym nie pomyslal ze bede na stronie typu tej sie wypowiadal no ale coz. A wiec moze to glupio zabrzmi, ale z 2 lata temu przez pewna grupe znajomych poznalem jak by to ujac technike"obgadywania" . Dziala to na zasadzie ze kogos mozna obgadywac nawet gdy sie jest przy tej osobie, np. ale to drzewo jest brzydkie itd. a to ciagle sie mowi o tej osobie i nawet nic nie o tymniewie jeszcze sie z tego smieje i to potwierdza. Wszystko ladnie pieknie, lecz kiedys bylem na nocce u kumpli i stosowali ta "technike" na mnie. I od tamtej pory zdarza mi sie ze wszyscy wokol mnie ta technike stosuja, rzadko ale zdarza mi sie to nie raz to ze zwyklej rozmowy podsumuje i to w rozmowie w 4 oczy, a nie z kilkoma osobami. Do tego czasami dobrze nie umiem ulozyc zdan, co wychodzilo mi kiedys bardzo dobrze, nei chodzi o to ze gadam jak jakis KALI tyle ze czasami jakos dziwnie ukladam zdania i to najczesciej z tymi osobami co mysle ze mnie ta etchnika obgadywali. Zastanawiam sie wlasnie czy to nie przypadkiem schizofrenia ? Wsumie jak czytalem o tym artykuly to nie ma mczegos takiego ze sie zamykam w sobie, nie trace kontaku ze swtaiem zewnetrznym, jestem dalej zabawna, osoba ktora rozwija swoje znajomosci, mam duzo kumpli itd. czekam na odpowiedzi, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Na podstawie Twojego opisu nie można jednoznacznie stwierdzić, czy nie masz początków schizofrenii. Występują zaburzenia mowy oraz trudności z wyrażaniem myśli. Te objawy są jednymi z wielu, na podstawie których można stwierdzić tę chorobę. Zaistniała sytuacja może mieć też zupełnie inne podłoże. Warto zastanowić się nad wizytą u psychologa. Diagnozą schizofrenii zajmuje się lekarz specjalista psychiatra. Myślę jednak, że powinieneś o swoich objawach poinformować w pierwszej kolejności rodziców. Pierwszym krokiem jeżeli chodzi o pomoc medyczną powinna być przychodnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...