Skocz do zawartości
Forum

Obsesja na punkcie swojego wyglądu


Gość nfgjkngjkf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nfgjkngjkf

Od jakiegoś roku zgłupiałam na punkcie swojego wyglądu. Czesze się ciągle, oglądam w lustrze po 50 razy dziennie, odchudzam się, jestem przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia wydaje mi się, że jednego dnia mam grubą twarz, a drugiego chudą choć inni ciągle mi mówią, że mam taką samą to mi sie wydaje inaczej i chyba tak jest.Kupuje sb ciągle jakieś maseczki na twarz, leki i wgl żeby się zabezpieczyć na przyszłość.Mam bardzo niską samoocene chociaż mam chłopaka i on mi mówi, że jestem piękna to ja twierdze,że jestem okropna i zawsze jak ide to mam głowe w dół by nikt nie zauważył mojej twarzy. Zazdroszcze takiej jednej dziewczynie którą jest troche grubsza ode mnie,ale ma piękne długie ciemne włosy i wydaje mi się,że chudszą twarz ode mnie. Mam lęki przed tym, że przytyje i jem ciągle grejpfruty, żadnego mięsa od roku i mi twarz spulchniała:( Jak mam nabrac pewności siebie i przestać martwić się o swoje zdrowie i wygląd, oraz schudnąć z tej twarzy, bo jestem szczupła, a moja twarz nie choć kiedyś była bardzo smukła:((

Odnośnik do komentarza

może na początek uświadom sobie że są inne rzeczy na tym świecie po za wyglądem... a potem idź do psychoterapeuty :) ..jak Cię nie stać/nie możesz/cokolwiek, poszukaj w necie poradników, książek, filmów o pewności siebie. Nawet tu coś znajdziesz http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci .

Jeśli masz jakiś problem to na 100% ktoś już go miał

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim warto zacząć zdawać sobie sprawę z tego, że wygląd to nie wszystko, a wręcz przeciwnie- jest wiele innych wartości w życiu, dużo ważniejszych. Polecam Ci jak najbardziej wizytę u terapeuty, ponieważ myślę, że coś w Tobie głęboko siedzi i zwykłe rozmowy z nim mogą wiele tutaj pomóc. Skip ma też rację jeśli chodzi o książki i poradniki. Ja polecam Ci Nicka Vujicica "bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń". Warto, abyś ją przeczytała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...