Skocz do zawartości
Forum

Wyrzuty sumienia za zabawy w dzieciństwie a schizofrenia


Gość Pomocy SCHIZOFRENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Weź jakiś zeszyt, ołówek i pisz
Ja - tu imię - wybaczam sobie wszystko, co było złe w mojej przeszłości. Wybaczam sobie, że dotykałem siurka, wybaczam sobie całkowicie. Jestem dobrym, zdrowym człowiekiem.

Pisz tak do upadłego, jak tylko masz wolną chwilkę. Kartki wyrywaj i niszcz, po co ktoś ma to czytać.
Na początku będziesz czuł zdenerwowanie, potem coraz większy spokój, a zakończ pisanie dopiero wtedy, gdy nie będzie to już bolało, stanie ci się obojętne.

Nic takiego się nie wydarzyło, chłopaki często sprawdzają, kto ma większego. To tylko twoje myśli, nadały temu wydarzeniu tak wielką siłę i moc.
Tylko jak sobie wybaczysz, twoje emocje ucichną, poczujesz spokój.

A ta metoda skutkuje w każdej podobnej sytuacji, gdy oskarżamy siebie, lub kogoś.
Wypróbowałam, sprawdziłam na sobie. To działa.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie masz ŻADNYCH powodów do obwiniania się, i tym bardziej strachu przed tym, że się wyda. Trzymaj się tej myśli stanowczo, może Ci nieco ulży. Nową, zwiększoną dawkę leku masz dopiero od tygodnia, pewnie trzeba jeszcze trochę zaczekać, aż zacznie lepiej działać. Skoro jednak lekarka zaleciła Ci szpitalne leczenie, do moim zdaniem lepiej by było, gdybyś się na nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, ile pracy w to włożysz, czyli w wybaczanie sobie.
Nie ważne jak wielkie to są sprawy, ty w swoim umyśle zrobiłeś je dużymi i ważnymi. Więc teraz trzeba ten swój umysł przeprogramować, a nie ma lepszej metody niż ta, którą podałam.
Ja o tym czytałam, dużo osób wypowiadało się pozytywnie, a co najważniejsze, mnie osobiście ta metoda pomogła. Ręczę, że jest skuteczna, o ile tylko konsekwentnie będziesz o tym myślał i pisał. Nie zadziała od razu, bo te twoje rany na psychice, są dość głębokie.
Za to jak już sobie wybaczysz, to będziesz miał spokój i nie będzie cię to boleć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...