Skocz do zawartości
Forum

Wyrzuty sumienia za zabawy w dzieciństwie a schizofrenia


Gość Pomocy SCHIZOFRENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na Twoim miejscu tak się nie nakręcała tym wydarzeniem z przeszłości. Byłeś dzieckiem, on też był dzieckiem, głupie zabawy może trochę z ciekawości, w każdym bądź razie nie gwałciłeś go, ani nic z tych rzeczy. Ja też takie rzeczy wyrabiałam za dziecka z koleżankami ( masakra), no ale cóż pamiętam o tym, ale żyje dalej, dorosłam, nie rozpamiętuje tego.

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Jak ja nie moge przestac o tym myslec ciagle sie boje obwiniam sie za to wiem ze bylem dzieckiem i b+rzydze sie tego i co ja mam powiedziec dla lekarza popatrzy na mnie i powie ze jakims zbo
czencem jestem ja mam juz dosc zyc w codziennych lekach urojeniach strachu w
szystko zaczelo sie gdy go zobaczylem i wspomnienia powrócily ja naprawde tego nie chcialem ale ja bylem sam dzieckiem

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisali poprzednicy ,lekarz Ci niczego nie zarzuci bo Ty nie jesteś żadnym pedofilem ani zboczeńcem .To tylko była jednorazowa zabawa .Uwierz że lekarz to kompetentny człowiek który bedzie wiedział jak Ci pomóc zebyś nie myslał całe zycie ze ta dziecieca zabawa to było zło .
Jesteś chory i musisz byc szczery z lekarzem .Wtedy uzyskasz pomoc .Nie masz czego sie obawiać .Uwierz w to .

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Mam wizyte 17 pazdziernika do tego czasu to zwariuje chyba a co lekarz da mi tabletke i ja o tym zapomne .Ciagle sie nakrecam co to bdzie jak wszyscy sie dowiedza i tak mam zla opinie bo pochodze z patologicznej rodziny gdzie mnie caly czas wyzywali jak nie w domu to wszkole na miescie sie ze mnie smieli ja poprostu mam juz dosc . Nie mam nawet z kim o tym porozmawiac ciagly lek i strach towarzyszy mi

Odnośnik do komentarza

Od kogo mogliby sie dowiedzieć ?

Zawsze mozesz podejśc do przychodni i poprosic lekarza o rozmowę .Nie sądzę zeby Ci odmówił jesli powiesz że nie dajesz rady i koniecznie potrzebujesz pomocy .

Może nie tabletka a psychoterapia Ci pomoze .Do tej pory nie pomogła bo nie mowiłeś w czym najwiekszy problem .Teraz bedzie inaczej ,tylko musisz powiedzieć bo nikt w twoich myslach nie czyta ,nikt nie ma takiej umiejętności .
Daj szansę innym zeby Ci mogli pomóc .Dopoki nie powiesz nie otrzymasz pomocy .

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

TO twoim zdaniem nie mam za co sie obwiniac bo ja naprawde nie chcialem tego zrobic ja mam takie jazdy rzucilem prace bo gdy w niej bylem ciagle myslalemm ze zaraz policja po mnie przyjedzie ze zaraz mama do mnie zadzwoni i powie ze przyszla jego mama i to wszystko jej powiedziala nie wiem co mi jest gdy ktos szedl z jego rodziny to myslalem ze mi krzywde zrobio do tej pory mi zostalo jak siedze w domu to ze zaraz przyjdzie jego mama i zacznie mnie wyzywac i bic .Co myslisz o tym

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Witam serdecznie!
Jeżeli nie potrafi Pan sobie poradzić z doświadczeniem „intymnych zabaw” w wieku dziecięcym, przeżywa Pan to ciągle, rozpamiętuje, uważa Pan to za coś złego, niemoralnego, napawa to Pana jakimś lękiem albo odrazą, to najlepiej skonsultować się z psychologiem. Myślę, że „zabawy”, które Pan opisał w poście, były świadectwem rodzącej się u Pana seksualności, pewnej ciekawości poznawczej dotyczącej własnego ciała, zatem nie ma powodów, dla których musi Pan odczuwać poczucie winy. Rozumiem, że jest to temat wstydliwy i krępujący, ale jeżeli sprawia on, że nie potrafi Pan sobie poradzić z negatywnymi emocjami i ciągle towarzyszą Panu natrętne myśli dotyczące tej sytuacji z przeszłości, to radzę skorzystać ze wsparcia psychologa.
Pozdrawiam!
to mi odpisali

Odnośnik do komentarza

TAK ,tak myślę że nie powinnineś się w zadnym stopniu obwinać .!Spojrz ,nie tylko ja tak myślę .Wszyscy którzy Ci odpisywali w Twoim wątku myślą dokładnie tak samo .I co najwazniejsze specjalista mysli podobnie tylko napisał to innymi słowami .Cóz tu jeszcze mozna dodać .Jak Ciebie przekonać ze mozesz zyc bez zadnego lęku .? Normalnie funkcjonować biorąc leki .Dlatego jesli my wszyscy nie jestesmy Ciebie w stanie przekonać to musisz isc do specjalisty .Mozesz iść do psychologa ,mozesz tez powiedzieć swojemu lekarzowi i On podejmie decyzje jak Ci pomóc ....

Odnośnik do komentarza
Gość SCHIZOFRENIA

Najbardziej sie tego boje tego co powiedza inni przez to swoja chorobe oprócz schizofreni cierpie na fobie spoleczna która mnie nakreca ja po prostu boje sie ludzi .Gdy nadchodzi wieczór to nachodza mnie mysli ze zaraz ktos pszyjdzie i za to mnie skrzywdz

Odnośnik do komentarza

Powinieneś pójść na terapię jeśli sam nie potrafisz zapanować nad tymi myślami .Piszesz ze w Twoim mieście nie ma psychologa ,to gdy będziesz u psychiatry powiedz o tym co Cię trapi .Tu nic innego nie da sie wymyślić .Współczujemy ,bo to na pewno cierpienie dla Ciebie ale tylko tyle mozemy dla Ciebie zrobić ,chociaż bardzo chcielibyśmy Ci pomóc ....

Odnośnik do komentarza
Gość odp psychoterapeuty

Witam. Jeśli byliście rówieśnikami to takie zachowania są nawet naturalne i powszechne, że dzieci dojrzewają i chcą eksplorować swoją seksualność. Chyba, że czuje Pan, ze pociagają seksualnie Pana dzieci to już inna sprawa. Poza tym może być tak, że to wynik urojeń spowodowanych schizofrenią, o której Pan pisze. Jakkolwiek jest, to nie jest powód aby odbierać sobie życie, tylko zająć się tym razem ze specjalistą- psychoterapeutą.
Magdalena Brabec

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...