Skocz do zawartości
Forum

Wyrzuty sumienia za zabawy w dzieciństwie a schizofrenia


Gość Pomocy SCHIZOFRENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pomocy SCHIZOFRENIA

Witam mam 25 lat obwiniam sie za to co zrobilem jako dziecko nie moge z tym zyc cieerpie na fobie spoleczna i schizofreniew wieku 12 lat wraz z 5 letnim kolega bawilismy sie siurkam ii sie dotykalismy nimi nie moge z tym zyc obwiniam siebie ze jestem jakimś pedofilem .NIE wiem czemu to robilismy ja bylem po prostu dzieckiem ale cały czas siebie za to obwiniam zaluje tego mam caly czas czarne mysli .Prosze mi podpowiedziec co ja mam z tym zrobic bo juz nie wytrzymuje ja nie jestem zadnym pedofilem .Ciagle mam urojenia ze wszyscy o tym wiedza i sie smieja ze mnie slysze jak ide po miescie ze sie ze mnie smieja wyobrazam sobie wtedy z nimi rozmowy

Odnośnik do komentarza

~mgmg
Czy ten kolega ma teraz problemy z samym sobą, które mogą być wynikiem tamtych zabaw? Czy kiedykolwiek wyrażał żal do Ciebie? Jeżeli nie, to moim zdaniem nie powinieneś się czuć winny. Czy to był jednorazowy epizod?

Ano właśnie. Jeśli takich sytuacji nie było, jeśli to go w żadne sposób nie zraniło, to nie masz powodu, żeby się tym zamartwiać. Prawdą jest też, że dzieciom różne pomysły przychodzą do głowy, a realizując je, często nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Według mnie w żadne sposób nie można Cię zakwalifikować jako pedofila z takiego powodu.

Skoro masz urojenia z tym związane, że wszyscy to wiedzą, niemal słyszą Twoje myśli z tym związane, to koniecznie udaj się do psychologa albo psychiatry i powiedz mu o tym.

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

witam gdy widze tego kolege to mysle o tym ze wszystko powie swojej mamie i innym ludziom o tym temu tak bardzo sie tego boje ciale sie tym zamartwiam nie potrafie tak dalej zyc mialem juz jedna próbe samobujcza .SIEBIE OBWINIAM za to ze moglem cos takiego zrobic prosze podpowiedzcie co ja mam robic

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

wlasnie boje sie o tym powiedzieć bo zamkna mnie w szpitalu ja tak tego zaluje ale ja poprostu sam bylem dzieckiem i nie wiedzialem co robie biore leki ale to i tak nic nie pomaga .JA mam jeszcze gorzej bo boje sie ludzi co powiedza jak by sie dowiedzieli to wszystko jestprzez to fobie spoleczna i schizofrenie Nie mialem w zyciu lekko jeszcze by brakowalo zeby kazdy sie dowiedzial

Odnośnik do komentarza

~schizofrenia
wlasnie boje sie o tym powiedzieć bo zamkna mnie w szpitalu ja tak tego zaluje ale ja poprostu sam bylem dzieckiem i nie wiedzialem co robie

Spokojnie... Nie musisz się tłumaczyć przed nami, wiemy przecież, że nie chciałeś zrobić nic złego.
Dlaczego mieliby Cię zamknąć w szpitalu? Koniecznie o tym powiedz lekarzowi. Skoro nie wie wszystkiego, nie zna wszystkich Twoich problemów, to normalne, że nie do utrafił z tymi lekami.biore leki ale to i tak nic nie pomaga. Lekarz musi mieć pełny obraz sytuacji, tylko wtedy będzie mógł Ci pomóc.
Piszesz, że nie miałeś w życiu lekko... Czy to znaczy, że masz za sobą trudną przeszłość? Ktoś Cię w jakiś sposób skrzywdził?

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Bo sie boje ze uznaja mnie za jakiegos zboczenca nie chcem tutaj pisac o swoim dziecinstwie .Ja nie moge przestac o tym myslec to juz trwa 3 miesiace o niczym wiecej nie mysle tylko o tym .Moze to jest spowodowane tym ze cierpie na fobie spoleczna ja po prostu boje sie ludzi ze mnie skrzywdza i beda ze mnie sie smiali nie mam z kim w realu o tym porozmawiac jak myslisz co powie mój psychiatra jak jej o tym opowiem .

Odnośnik do komentarza

No coś Ty! Na pewno nie uznają Cię za zboczeńca za coś takiego. Tym bardziej lekarz, który już pewnie nie takie rzeczy widział. Myślę, że się zaniepokoi tym Twoim strachem, i tą próbą samobójczą. Ale na pewno uzna też, że dobrze, że mu o tym powiedziałeś, i pomoże Ci się z tym uporać. I powiedz mu, że to już od 3 miesięcy się ciągnie...

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

To jest ciagly strach lek ze sie wyda wyobrazam sobie co mi ludzie zrobia jak sie dowiedza gdy ide po miescie to gdy ktos idzie z dzieckiem od razu mam urojenia ze bylem pedofilem tak sie nie da zyc chcialbym wszystko naprawic przeprosic i zaczac sie cieszyc zyciem a nie tylko sie zamartwiac

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że nie chcesz mówić tu o swoim dzieciństwie... Im trudniejsze sprawy, tym ciężej człowiekowi o tym mówić. Ale może chociaż Twój lekarz powinien o tym wiedzieć? Bo jeśli masz jakieś złe wspomnienia z dzieciństwie, to mogą one wpływać na Twoją psychikę i dodatkowo nasilać objawy fobii społecznej. Na to by wskazywało chociażby to, co piszesz tutaj:

~schizofrenia
To jest ciagly strach lek ze sie wyda wyobrazam sobie co mi ludzie zrobia jak sie dowiedza

~schizofrenia
ja po prostu boje sie ludzi ze mnie skrzywdza

Może więc oprócz leków potrzebujesz psychoterapii?

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Juz bylem na psychoterapi zamiast lepiej to czulem sie jeszcze gorzej na terapi balem sie powiedziec nawet slowa bo az tak boje sie ludzi ze beda sie ze mnie smieli .Idac po miescie odczuwam w glowie ze mnie obgaduja gdy uslysze gdy ktos sie smieje to mysle ze ze mnie .Teraz jeszcze do tego doszlo ze nie moge spac bo calymi dniami mysle ze to sie wyda .

Odnośnik do komentarza

~schizofrenia
Juz bylem na psychoterapi zamiast lepiej to czulem sie jeszcze gorzej na terapi balem sie powiedziec nawet slowa bo az tak boje sie ludzi ze beda sie ze mnie smieli .

Jak bałeś się cokolwiek powiedzieć, to nic dziwnego, że psychoterapia nie zadziałała. Ciężka sprawa... Może w takim razie najpierw, z pomocą psychiatry, powinieneś opanować te lęki, a potem iść na psychoterapię, gdy już nie będą Ci uniemożliwiały korzystanie z niej...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że NIE powinieneś się obwiniać z tego powodu! A co o tym wszystkim myślę, pisałam już dokładniej tutaj:

franca
~mgmg
Czy ten kolega ma teraz problemy z samym sobą, które mogą być wynikiem tamtych zabaw? Czy kiedykolwiek wyrażał żal do Ciebie? Jeżeli nie, to moim zdaniem nie powinieneś się czuć winny. Czy to był jednorazowy epizod?

Ano właśnie. Jeśli takich sytuacji nie było, jeśli to go w żadne sposób nie zraniło, to nie masz powodu, żeby się tym zamartwiać. Prawdą jest też, że dzieciom różne pomysły przychodzą do głowy, a realizując je, często nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Według mnie w żadne sposób nie można Cię zakwalifikować jako pedofila z takiego powodu.

Odnośnik do komentarza
Gość anonymooouse

Powiem Ci, że mialam podobną sytuację w dzieciństwie, i to z dwa razy. Ale to dlatego, że ja i te osoby nie znałyśmy pojęcia takiego, jak wstyd. Dzieci myslą inaczej, nie wiedzą, że coś jest tabu, mniej lub bardziej właściwe itd. Nie musisz się tym przejmować, tym bardziej, że Twój kolega nie ma żadnych kłopotów z tym związanych. A lekarz słyszał milion gorszych opowieści i podobne do Twojej na pewno też. Dla niego nie będzie już nic zaskoczeniem. Ty sam blokujesz siebie i ograniczasz myśląc, co powiedza ludzie. To błędne koło. Im bardziej się przejmujesz, tym gorzej sobie radzisz. zatrzymaj to koło! Będzie na pewno lepiej.

Odnośnik do komentarza
Gość anonymooouse

Właśnie jest to przez chorobę, a znam osobę chorą na schizofrenię i ma dobrane leki tak, że nie ma w ogóle objawów teraz i żadnych urojeń. Jak powiesz lekarzowi o tym i innych niepokojących zjawiskach, to dobierze Ci leki w ten sposób, że pozbędziesz się tych kłopotów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...