Skocz do zawartości
Forum

Brak sił do życia i toksyczny związek


Gość jakzyc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Jestem w toksycznym zwiazku moj partner mnie bije i zneca sie psychicznie, a pozniej sprawia ze to ja czuje sie winna. Czuje sie jakbym byla od niego uzalezniona psychicznie. W zyciu nie myslalam ze znajde sie w takiej sytuacji. Nie wiem juz co mam robic od tygodnia boje sie wyjsc z domu. Mam ochote sie zabic ale boje sie... Najgorsze jest to ze potrafi byc pieknie miedzy nami do czasu az sie nie pokłócimy. Nie wyobrazam sobie zycia bez niego ale nie chce zyc w strachu zze lada moment znow sie czyms naraze. Prosze o pomoc bo juz nie daje rady

Odnośnik do komentarza

Mówisz, że nie wyobrażasz sobie życia bez niego. A dalsze życie w ten sposób sobie wyobrażasz? Bardzo możliwe, że rzeczywiście uzależniłaś się od niego, i dlatego nie jesteś na tyle silna psychicznie, żeby przerwać tę sytuację. Ale w takim razie powinnaś jak najszybciej udać się do psychologa, i oczywiście powiedzieć mu dokładnie o tym, co się dzieje w Twoim związku. Tym bardziej, że Twój partner już od jakiegoś czasu Cię tak traktuje. Jeśli jeszcze raz dopuści się wobec Ciebie przemocy fizycznej, to koniecznie zgłoś to na policję. Inaczej, jak każdy krzywdziciel, będzie się czuł bezkarny. Sama uciekaj z tego związku, jeśli tylko jesteś w stanie. Nie pozwól się tak traktować, nie narażaj dłużej swojego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Odnośnik do komentarza

Najpierw musisz podjąć decyzję w głowie .Pomyśl jak Twoje życie będzie wygladało za kilka lat ? Bedziesz wrakiem kobiety która bedzie sobie wyrzucała ze trwała w tym chorym związku .I co z tego jak czasu nie cofniesz .

Zbierz się w sobie zadzwoń po kogoś kto może Ci pomóc ,do kogoś z rodziny przyjaciólki ,spakuj torbęi uciekaj od tego psychopaty .Jesli masz myśli samobójcze mozesz zglosić się na Izbę przyjęć do szpitala . .Decyzja nalezy do Ciebie ale uciekaj poki jeszcze racjonalnie myślisz .Odwagi .

Odnośnik do komentarza

Witaj ~jakzyc .
Nie widzę innego sposobu, jak odizolowanie się od osoby, która krzywdzi Cię w ten sposób. Tutaj naprawdę nie ma co tłumaczyć i wyjaśniać. Musisz od niego odejść.
Poniżej znajdziesz miejsca gdzie otrzymasz pomoc:
Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" tel.22 668-70-00 dni powszednie w godzinach 12.00 - 18.00 Poradnia dla ofiar przemocy domowej.
Przejrzyj stronę, poczytaj, dowiedz się więcej o tym z czym masz do czynienia: Niebieska Linia

Możesz udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej . Poszukaj najbliższego Twojego miejsca zamieszkania.

Tutaj znajdziesz Ranking , gdzie możesz poszukać psychologa lub psychoterapeuty w Twoim pobliżu.

Możesz także udać się z tym problemem na policje albo do dzielnicowego.
Życzę Ci bardzo dużo siły i skorzystaj koniecznie z pomocy. Myślę, że najlepiej będzie za dzwonić na Niebieską Linię. Pomogą Ci na pewno w rozwiązaniu Twojego problemu.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Witaj ~jakzyc !

..Nie jestes sama.
Zagladnij na tego bloga,do ktorego link wrzucam ponizej...naprawde warto...to, co tam jest pomoglo mi.....sprobuj.....i czytaj go jak najczesciej, sa tam fantastyczni ludzie.., ktorzy maja otwarte, kochane serducha.
Pozdrawiam Cie
i zycze Ci uwolnienia sie od tego czlowieka i zycia w spokoju.

http://uciekamydoprzodu.blog.pl/2013/02/11/mia/

Odnośnik do komentarza

Najlepiej daj sobie z nim spokój. Jaką masz pewność, że pewnego razu nie wyciągnie noża i Cię nie potnie albo zrobi coś jeszcze gorszego? Agresor przy każdej takiej sytuacji będzie przesuwał granicę, bo zobaczy, że mu na to pozwalasz.

Odnośnik do komentarza

Osobom w takich związkach z pewnością potrzebne jest wsparcie specjalisty a na początek trochę literatury. Polecam:
Pia Melody – Toksyczne związki
Lundy Bancroft, JAC Patrissi - Zostać czy odejść?
Maja Friedrich – Moje dwie głowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...