Skocz do zawartości
Forum

Wysokie wymagania w stosunku do dziecka


Gość uuuu34

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 letnie dziecko ,które ma problemy z matematyką...
chodzi o to ,że marzyłam o studiach dla niej i ona również ,sęk w tym ze do matury nie daleko ,a niestety matem.na ocenę dopuszczający wiec nasze obawy sa słuszne bo nie zda matury z matem.wiem ze zostało jeszcze dużo czasu ale patrząc na córke i jej ciężkie zmagania jest mi przykro bo bardzo sie stara....

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Może poślij ją na korepetycje do dobrego matematyka. Tylko takiego, który na prawdę potrafi wytłumaczyć. Bo wiele osób umiejących matematykę nie jest w stanie zrozumieć jak ktoś może jej nie rozumieć. W sumie jestem taką osobą, dlatego nie potrafię nikogo nauczyć matematyki :(

Odnośnik do komentarza

A może po prostu jest dużo lepsza w innych dziedzinach i zamiast męczyć się z matematyką, powinna się skupić na tym, co najlepiej potrafi?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Ona chce iść na studia czy Ty? Bo może ona nie chce,a Ty ją wbiłaś w ambicje, że musi i to dla niej naturalne, że pójdzie, chce bo wie, że Ty tego oczekujesz ale po pierwsze czy ona szczerze chce a po drugie czy nadaje się na studia (zalezy jeszcze jakie)? Jestem za motywowaniem dzieci do nauki, jak najbardziej jestem za korepetycjami jesli sobie nie radzi itd., ale jestem przeciwnikiem zmuszania dzieci do pójścia na studia, bo tego się od nich oczekuje, bo rodzic sobie założył, że będzie tym czy tym i oczekiwanie na spełnienie ambicji rodziców. To jest złe. Zastanów się czego ona naprawde chce. Porozmawiaj z nią. Zaproponuj korepetycje z matematyki i zobaczymy - jesli będzie zaangażowana w naukę i zobaczysz, że się stara, że chce studiować - ok, ale jeśli Ci powie, że ona nie chce studiowac, że nie chce się dalej kształcić, to myślę, że też warto uszanować jej zdanie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

No właśnie, do matury to jeszcze daleko,wszystko się może zmienić,najważniejsze żebyś na siłę jej nie pchała na studia skoro ma przeciętne zdolności ,bo dobie nie da rady.
Wsłuchuj się w jej potrzeby,jeśli będzie sama chciała korepetycji z matematyki ,to owszem ,ale ,żeby to nie było tak,że się zgodzi tylko dlatego ,że mama tak chce, bo to strata czasu i pieniędzy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Pogadaj z nią tak szczerze czy chce iść na te studia, powiedz jej, żeby nie kierowała się tym co TY chcesz bo to nie Ty będziesz tam studiować. Na tym forum jest masę wątków o ludziach którzy poszli na studia nie takie jak chcieli, bo rodzice im kazali czy z jakiś innych powodów. Rozumiem że chcesz dla niej jak najlepiej i że nieba byś jej uchyliła, dlatego nie odbieraj tego jako ataku na Twoją osobę. To Twoja córka musi zdecydować czy lubi matematykę i chce studiować na kierunku w którym ta matematyka jest wymagana. Bo inaczej skończy się to tym że będzie miała do ciebie pretensję za zmranowane życie

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie ,korepetycje już załatwiłam ,starsza pani matematyk ,z polecień.
zmieniła nastawienie ,bo ma nowa pania z matem.na szczescie i juz nie narzeka ,by najmniej na razie....
to nie tak ,ze ja ją zmuszam ,tylko jest ambitna ,i dąży do celu doskonali swoje talenty,osiąga laureaty w konkursach ,kazdy grosz odkłada na marzenia......i martwi sie ,ze przez tą matem nie zda na studia.myśle sobie ,że w tych czasach studia to podstawa ..i nie chce aby była bezrobotna...wiem że wychylam sie na przód ale warto też o tym pomysleć prawda?
jeśli sie nie uda ,trudno ,...wtedy bendziemy się martwić....

Odnośnik do komentarza
Gość też matka

Jest wiele kierunków na studiach gdzie matematyki nie ma bądź to tylko podstawy.Z korepetycjami to dobry pomysł bo powtórzy materiał a może inny nauczyciel lepiej dotrze do niej i polubi przedmiot, myślę że dobrze zrobiłaś ,zrobiłabym tak samo trzeba dziecku pomóc to zaowocuje później.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...