Skocz do zawartości
Forum

Wstyd za męża


Gość Naja

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to są rzeczywiście dwa piwa dziennie, i nie zdarza mu się nigdy upić, to wcale nie musi być uzależniony. Jeśli jednak uważasz, że może sobie zaszkodzić przez to, że spozywa alkohol regularnie, to można sprawdzić, na ile uzasadnione są te obawy, robiąc chociażby badanie wątroby. Możesz go na to namówić, i zobaczysz, jak to wpływa na jego zdrowie. Jeśli się obawiasz, że może to się na nim odbić znacznie później, to możecie ustalić, że będzie się badał regularnie.

Odnośnik do komentarza

No tak, córka wstydzi się, bo koleżanki robią dowcipy na ten temat niestety. No właśnie nie wiem nałóg czy nie ? Kilka piw dziennie, ale codziennie, to już nałóg ? On nie przychodzi pijany, ale jednak po piwie. No i nie mogę liczyć że coś załatwi bo zawsze jest po piwie. Jak z nim rozmawiać ?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to nałóg. To jest tak samo jak z palaczami. Ja sama popalam. Dziennie wypalę 3 papierosy, to nie jest dużo w porównaniu do mojego taty który pali pół paczki albo paczkę. Ale i ja i on jesteśmy palaczami. Bo i ja i on nie wytrzymamy dnia bez papierosa. Kwestia tylko ilości.
A jak Twój mąż zachowuje się kiedy mówisz mu że córka na tym cierpi?

Odnośnik do komentarza

Kilka piw codziennie to zdecydowanie nałóg, w zasadzie to już uzależnienie, bo skoro pije codziennie i nie docierają do niego prośby, jemu nawet nie wstyd przed ludźmi, przed Tobą, przed córką, to zdecydowanie jest to problem i to dość poważny. Myślę, że on nie ma świadomości tego, że jest to problem, na pewno będzie się wykręcał, że przesadzasz, że to kilka piw itd., to standard - każdy uzależniony zapiera się, że nie jest uzależniony, bo to z siebie wypiera, ale czyny mówią same za siebie.

Powinnas powiedzieć mu wprost, że jest uzależniony, jeśli nie, to niech to udowodni i niech nie pije przez tydzień. Jeśli nie wytrzyma - masz czarne na białym. W takiej sytuacji stawiasz sprawe na ostrzu noża, że musi się leczyć, bo innej sytuacji do siebie nie dopuszczasz i tyle.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie podziała, ale dla twojego czystego sumienia powinnas tak zrobić. Pamiętaj, że ultimatum w przypadku uzależnienia nigdy się nie sprawdzi, bo osoba chora nawet jakby chciała wybrać Ciebie to nałóg i tak zwycięży. Ale daj mu tydzień, tydzień bez picia. Jeśli się złamie będzie to dowód dla Ciebie i dla niego, że to jest faktyczny problem. Rozwiązanie takiego problemu nigdy nie jest proste, bo w grę wchodzą emocję i czesto przeświadczenie, że robimy krzywdę tej osobie, a przeciez tak nie jest. Własnie dlatego że chcesz jej pomóc podejmujesz takie kroki. Najlepiej by było gdyby on sam zrozumiał swój problem i chciał się leczyć, wówczas takie leczenie może być najefektywniejsze. Może własnie ta próba odwyku tygodniowego czy dwutygodniowego uswiadomi mu, ze problem faktycznie jest.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

powiedz sąsiadom żeby pilnowali swoich tyłków a z mężem sama musisz dojść do porozumienia ale on pewnie jak typowy facet im bardziej ciśniesz w jedną stronę tym gorzej się zacina na swoje a najbardziej zawsze zwracają uwagę na to ludzie którym się nudzi albo zazdroszczą on poza tym piciem sika tam i śpiewa czy tylko pije normalnie grzecznie to chyba jest najistotniejsze nie czepiam się alkoholizmu bo nie pisałaś mój mąż jest alkoholikiem i....

Odnośnik do komentarza

Sąsiadów zignoruj przez duże Z, może są życzliwi, może nie. To nie jest istotne. Ważne jest czy ciebie denerwuje picie męża z cieciem. Jeśli tak, kuj żelazo, rozmawiaj, tłumacz, proś, zaproponuj tygodniowy okres bez picia. Zobacz czy da radę wytrzymać. Jeśli nie, dla niego też będzie to sygnał, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...