Skocz do zawartości
Forum

Związek z czarnoskórym mężczyzną


Gość pau986

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tabakiera

~pau986
Tabakiera: mówiłaś ze nie każdy taki jest a sama widzisz co mnie tu spotyka...

Powiem Ci tak w moim otoczeniu, przyjaciół, rodziny nikt nie ma z tym problemu. Ja tak zostałam wychowana, że nie ważny jest kolor skóry czy pochodzenie, tylko to jakim jesteś człowiekiem... dlatego zawsze będą mnie dziwić takie reakcje. To tak samo jak z opiniami o Polakach, że złodzieje, pijaki i krętacze.... większość Polaków to pożądni ludzie, nie kradną, nie piją jakoś nadzwyczaj dużo i nie kręcą... mówić tak o wzystkich byłoby krzywdzące.

Odnośnik do komentarza

Wszystko przez Polaków i ich wymagania co do urody, sylwetki, uslugiwania ... Można wyliczać dalej.
Szkoda ze oddają sie czarnym bo kobiety czarnych to lenie , nie pravuja, jedyne co potrafią to narodziv dzieci , kazać czarnemu na to zarabiać i na dodatek sprzątać i gotować .
Koleżanka była z czarnym to dobrze zna to środowisko .
Jak taki czarny zobaczy Polkę co mu ugotuje Posprząta i pójdzie do pracy - są w niebie . A i tak potrafią przyłożyć .

Odnośnik do komentarza

Ja tam osobiście znam jednego pana bardziej opalonego niż ja. Jest to bardzo sympatyczny i inteligentny człowiek. Myślę, że te negatywne nastawienie rozumiem tylko w przypadku, gdy na jednym terenie jest dość rozrośnięta populacja osób które z miejsca zostają przekreślone, no cóż nie wyprowadzają wtedy takie osoby nikogo z błędu co do z góry założonych opinii. O wiele bardziej krytyczniej mógłbym się odnieść do innej grupy osób, lecz nie kolorowych.
Człowiek to głupi gatunek, często nie toleruje różnorodności, tym bardziej takiej, której do końca nie rozumie. Gdyby w życiu kierować się opiniami innych to w pewnym momencie człowiek zaczął by się cofać w rozwoju. Na szczęście pozostały jeszcze osoby, które potrafią spojrzeć ponad wszystkim bardziej szerszym kontem widzenia.

Odnośnik do komentarza

Każda sroczka swój ogonek chwali. Polka w związku z negrem będzie wychwalać pod niebiosa zalety czarnoskórych mężów i kochanków. Polka w związku z muslimem będzie bronić swojej sprawy, nawet jeśli mąż nią pomiata i ją bije - bo zazwyczaj wstyd jej się przyznać do tego jak nisko upadła. Każdy jest kowalem swojego losu - niemniej irytuje mnie to w jaki sposób obcokrajowcy patrzą na mnie jako na Polaka, właśnie z tego względu, że Polki w tak masowy sposób wiążą się z mniej szlachetnymi rasami, podczas gdy białe kobiety z Europy Zachodniej patrzą na takich kawalerów tak jak przeciętna Polka patrzy na Rumuna, a jeśli już ich do czegoś wykorzystują to tylko do seksu, ale nigdy nie decydują się na małżeństwo i dzieci z przedstawicielami takich ras. Polki w UK wchodzą w związki małżeńskie z tym egzotycznym tałatajstwem głównie z powodu poczucia własnej wartości, także z lenistwa. Tego typu kobiety bardzo często się oburzają, gdy Polacy wprost im mówią, że ich wybory są ujmą dla całego narodu i całej polskiej społeczności za granicą, bo te rasy to jednak mimo wszystko niska klasa społeczna. One wtedy zwykły odpowiadać: "A my to kim jesteśmy? Też jesteśmy niską klasą społeczną!". Na tym przykładzie widać jaki rodzaj myślenia stoi za taką interrasową perwersją.

Odnośnik do komentarza

Bibu : nie wiem czy dobrze przeczytales moj chlopak gotuje sprzata prasuje, ja niestety nie potrafie gotować wiec tego w ogole nie robie.on zarabia dużo więcej niż ja i pracuje w prestiżowej firmie na nie byle jakim stanowisku.- tak dla wyjaśnienia.

Krzysztof.W - dziekuje :) widać masz obycie, troche zwiedziłeś swiata i wiesz jak to wygląda.

On76- nie bede tego komentować, chyba jak zwiazalabym sie z toba to ujałabym całej mojej rodzinie, bardzo płytkie myslenie prezentujesz. Niestety taki jak ty bedzie krytykowany zagranica nic nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza

tak kiedyś oglądałam fajny film jak dwóch białych sku....gwałcą i wieszają na drzewie małą czarną dziewczynkę sąd oczywiście uniewinnia ich i jest ok dopóki ojciec dziecka nie morduje ich obu i zaczyna się proces w procesie bierze udział policjant który podczas zajścia stracił nogę a i tak obstaje za czarnym ojcem ciekawiło mnie to że są takie prymitywy które myślą że czarny powinien szybciej umrzeć i jest gorszy jestem ciekawa ilu z wypowiadających się na forum zamieniło choć słowo z czarnoskórym człowiekiem że tak może wydać osąd
Do autorki współczuję ale w Polsce to już tak jest oni są rasistami z niewiedzy zacofania i po prostu jak ktoś Ci nie dokuczy to już Ci pomógł ale nie licz na to za bardzo po prostu miej na to wyj....

Odnośnik do komentarza

~Do seps
Nawet NIE wyobrazasz sobie do czego te zwierzeta sa zdolne!Mieszkam w USA jakis czas temu grupa czarnuchow zabila biala pare studentow.ja gwalcili przez godziny jego torturowali godzinami! Na jego oczach zabili jego dziewczyne!!!! Ciala wyrzucili do smieci!!!! Banda czarnuchow to zrobila przewodzila im czarna baba!!! Jak po czyms takim mozna tolerowac ta zwierzyne???to najgorszy margines I dno dna!!!!!

To naprawdę straszne, o czym piszesz... Ale to, o czym tu napisała Spes, również, i takie rzeczy też się zdarzały. To pokazuje, że wśród ludzi każdej rasy zdarzają się zdolni do tak potwornych rzeczy. Ale to nie oznacza ani tego, że wszyscy biali są okrutni, ani tego, że wszyscy czarni tacy są.

Odnośnik do komentarza

nie film był oparty na faktach autentycznych a molestowanie seksualne jest okrutne ale to nie tylko czarni molestują biali i innokolorowi nie obrażając nikogo też niestety to robią chodzi mi o to że ja jeżeli ktoś cierpi albo i nie a po prostu jest kolorowy wyznaje inną religię ma prawo żyć taj jak ja ja nikomu życia koloru ani niczego innego nie dałam i znam fajnego murzyna araba i nie uważam żeby byli gorsi

Odnośnik do komentarza
Gość TailsDoll

Ja zaś z kolei nie rozumiem postrzegania stereotypowego i Polaków i Obcokrajowców zwłaszcza przez dużą część kobiet- "bo obcokrajowiec jest super, a polak to pijak, dno itp" zaś w drugą stronę "bo czarny/biały/żółty/zielony itp to zło".

Ludzie, może lepiej oceniać jednostki, nie ogół? Są ludzie i "ludzie"- możesz spotkać w życiu normalnego, ogarniętego, zadbanego i nie pijącego Polaka oraz pijanego, brudnego obcokrajowca (lub na odwrót).

Dziękuję za wysłuchanie.

Zaś w tematyce autorki tematu: nie przejmuj się głupim gadaniem rodziny/ludzi- to oni mają problem nie Ty ;) I nie wnikaj w dyskusje z nimi gdy mają głupie komentarze, bo z debilami się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza

Ja mieszkam w kraju, w którym rdzennych obywateli jest mniej od każdej narodowosci, która tu emigrowała. Mam swoje obserwacje na temat ras i wiecie co, w stereotypach jest mnóstwo prawdy i tylko dla nas, Polakow, jako ze zostaliśmy wychowani w jednej kulturze, stereotypy są odbierane źle. Juz wyjaśniam o co mi chodzi. Większość czarnych, czerwonych, żółtych, białych i czarno-bialych (tak określam arabow, hindusow itp bo ciężko określić ich kolor skory;)) została wychowana w swojej kulturze, potem emigrowała. I tych właśnie stereotypy trzymają się bardzo (z bardzo nielicznymi wyjątkami). Jeśli któryś z nich wychowywał się nie w swojej kulturze, przesiadka kultura państwa w którym się wychował. Tak wiec jeśli czarny urodził się i wychowal w Polsce, będzie miał Polska mentalność. Jeśli miał bardzo konserwatywna rodzinę będzie mentalność Afrykansko-Polska (np.). Jak widzicie na to wszystko składa się tyle okoliczności, ze nie sposób uogólnić a i tak wymienilam tylko kilka, które mi przyszły na szybko do głowy. Pomimo tego tu gdzie mieszkam, jeśli ktoś Cie "strąbi" na ulicy, to na pewno Polak, ale za to Polak jest bardzo pracowity i zaradny. Czarni to ponoć leniuchy i wladcy w domu. Arabowie to gwałciciele i terroryści. Rumuni to złodzieje. Włosi, Hiszpanie to lovelasy i nie wierni. Francuzi to...właściwie nie wiadomo czy to faktycznie Francuz czy Arab. W mojej firmie jednak miałam okazje pracować z przedstawicielem każdej z narodowości ktore opisalam i wiecie co, wszyscy są po prostu przemili, każdy z nich jest inny, w każdym jest -ze tak powiem- różny procent stereotypu. Ale to wszystko są tylko powierzchowne informacje. Musielibysmy żyć z każdym człowiekiem z osobna, z kazdej narodowości by moc powiedzieciec jaki on jest.
Rozmawialam z kolega z pracy,czarnym. Pytam się czy imprezowal w weekeend, odpowiedzial, ze nie. Dalej rozmowa potoczyła się w kierunku wierności. Powiedzial, ze jego dziewczyna źle się czuła i został w domu żeby się nią opiekować. Nie lubi imprezowac bez niej. Razem czują się najlepiej. Jakiś czas pozniej, rozmawialam z taksówkarzem jadąc do domu, czarnym. Owy pan zapytał mnie czy mam chłopaka, odpowiedzialna, ze nie. Strasznie się zdziwil bo on ma dwie i szuka trzeciej właśnie.
Morał z tego mojego elaboratu jest taki, ze kolor skory nie ma znaczenia, każdy jest inny a wiele zależy od kultury w której osoba została wychowana. I to ma ogromne znaczenie. Nie polecam wychodzić za arabskiego szejka i mieszkać z nim w arabii, ale mężczyzna arabskiego pochodzenia wychowujących się w Europie juz wcale nie jest taki zły.

Odnośnik do komentarza

Autorka napisała / na początku/ , że Polacy nie nadają się do międzynarodowych firm, bo nie znają obcych języków.
Coś ci się pomyliło.
Młodzi teraz znają języki i chętnie ich przyjmują do takich firm i doceniają ich.

Kiedyś w TV przyszła pani z ciemnoskórym synem i skarżyła się na brak tolerancji w Polsce, że ludzie odskakują na jego widok.
Przyznam, ja też bym odskoczyła. Chłopak wyglądał na bandziora, takiego, co to może cię potraktować nożem.

Nie, nie piszę o twoim chłopaku, tak mi się to przypomniało.
Ludzie nie lubią odmienności, a w Polsce dopiero teraz przyzwyczajamy się do kolorowych ludzi.
Ludzie wytykają innych bo gruby, bo kaleki, bo... dużo jest tych BO.

Odnośnik do komentarza

~Do komercha
Hah, kazdy ma prawo miec swoje zdanie a Ty widac nie mieszkasz wsrod murzynow;/ przyjec zobacz doswiadcz moze zmienisz zdanie! Moj pierwszy styk z murzynka byl taki ze owa dama plula slonecznikiem w sklepie!!! I te cale ich p********" ze im sie nalezy bo setki lat temu ich praprzodkowie byli niewolnikami"! A moj dziadek byl zakatowany na smierc przez ruskow i nikt mnie nie zaluje!

O czym Ty kobieto mowisz ?! Kto ma Cie zalowac ?! Zalujesz tak strasznie swoich wyginietych przodkow ? Myslisz i modlisz sie chociaz za nich ? Gowno prawda. Zyjmy terazniejczoscia i nauczmy sie wiecej tolerancji do czasow jakie nastaly . Malo to Polakow chodzi po ulicach bluzgajac i plujac ?! To swiatczy tylko i wylacznie o sposobie wychowania a nie kraju pochodzenia ...

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2013 o 13:02, Gość Tigdg napisał:

Nigdy w zyciu!!! Rasy powinny trzymac sie razem;)jako ludzie w spoleczenstwie mi nie przeszkadzaja dopuki nie zasyfia miejsca w ktorym mieszkaja( tak jak to jest nagminne w USA).wszystko jest niszczone,zaniedbane..domy tanieja tam gdzie oni sie przenosza itd

 

Odnośnik do komentarza

W Polsce mieszane związki to wciąż jest novum. Ludzie widzą w tym coś dziwnego i nienormalnego (ja również widzę to jako jakieś dziwactwo). Np. para gejów na ulicy, całujących się lub trzymających się za ręce na spacerze. Ale to Polska. Jedna z moich córek wyszła za murzyna i ten związek się jakoś trzyma 4 lata. Ale to tym razem w Kanadzie. Polska jeszcze wciąż nie jest na tym etapie z Zachodem. Może za 100 lat? Kto wie? Może jak w końcu padnie ta dominacja czarnosukiennych przebierańców . A może ktoś się zastanawiał co będziemy robić z tym milionem pustych kościołów. Ostatnio oglądałem burzenie takiej ceglanej świątyni w Holandii. ha ha

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...