Skocz do zawartości
Forum

Oszustka na portalu internetowym


Gość hmyhm

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas tematu na facebooku pewna osoba wzięła udział w pomocy, jakaś dziewczyna założyła nie wiem jak to się zwie grupę aby pomóc dla jej bratanka , gdy mało osób a dokłagniej 14 zadeklarowało pomoc , zaczęła pisac cos w stylu"nikt nie chce pomóc żl mi was ludzie!!" właśnie w tedy postanowiłam napisać że zamiast być tak niemiła powinna podziekować bo to nie jest nasz obowiązek itd , troszkę dziewczyna zdenerwowała się i odpisała że podziekowała ale nie rozumie ludzi i jest zła że nikt z tej grupy nie chce pomóc odpisałam że ma rodzinę i oni niech pomagają ,a obcy nie musza itd.. po cym ona usunęła tą grupę .,..a no i potrzebowała sumy to; 25 tysięcy czy nawet mniej i napisała że nawet połowy nie ma, trochę dziwi mnie to, bo co nikt bliski nie dał kasy , tak ciężko 15 tyś. zdobyć?jak by wzięła się za pracę..no ale cóż.. napisałam do niej na priv ze jest do dość dziwne i chyba wezmę się za to , i jak okaże się ze jest oszustką to pociągna się konsekwensje a jak odwrotnie to na pewno postaram się pomóc, i mnie zablokowała nic nie odpisała, ludzie czy to nie jest dziwne?, nie mógłby ktoś z was tego jakos sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

oszustów jest masę, może właśnie na taką trafiłaś? Może brakuje jej do czegoś. To ze rodzina nie mogła wysupłać 15 tys mnie nie dziwi bo nie każdy jest zamożny czy średnio zamożny. Jak rodzina biedna to nawet tych 15 kawałków nie wytrzaśnie znikąd. Może powiadomić policję bo jesli nic by nie miala do ukrycia to by Cie nie blokowała, ale nie wiem czy policja się tym przejmie, czy nie jest to czyn o małej szkodliwości społecznej

Odnośnik do komentarza

Oszustów jest całe mnóstwo i oni własnie żerują na ludziach, którzy chcą pomóc. Swego czasu na facebooku ludzie udostepniali sobie ogłoszenie ze likwiduja schronisku w szydłowcu czy cos i ze potrzeba pieniedzy i kontakt do jakiejs babki. Podczas gdy ja z ciekawosci sie skontaktowałam ze schroniskiem i okazało sie ze nie idzie do likwidacji ze ten wpis wyprodukowali oszusci i przez kom podaja swoj numer konta ze niby dla zwierzat. Ale setki ludzi to udostepniło i moze ktos faktycznie pieniadze wysłał. Dlatego jesli chce sie juz pomagac to najpierw trzeba to sprawdzic, np. z prosba o adres fundacji itp. Nigdy nie dawajcie nikomu kasy w ciemno, zawsze sprawdzajcie czy dana osoba pracuje w fundacji, schronisku itd, zawdzwonic i sie upewnic a tak jak ktos sie indywidualnie oglasza, ze jest biedny nie ma kasy, kredyt, komornik itd to nigdy na to nie idzcie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...