Forum Psychologia

Mąż żąda bezwzględnego posłuszeństwa

~zszokowana

~zszokowana

od 3 lat jestem w związku małżeńskim. mój mąż jest wspaniały, ale... kilka dni temu poinformował mnie, iż oczekuje ode mnie całkowitego posłuszeństwa i bezwzględnego posłuszeństwa. ja sama nie jestem osobą która da sie zaszufladkowac i podporządkowac - mam dosyc wybuchowy charakter. niestety - do niego to nie dociera. nie potrafię go przekonać ze mam prawo do odrębnego zdania. juz sama nie wiem co mam zrobić, jak z nim rozmawiać, jak sie zachowywac.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~takitamktos

~takitamktos

Musisz tylko i wyłacznie przekonac go ze nie ma racji a to brzmi tak ze on "pozjadał" wszystkie rozumy i masz robic tak jak on chce a przeciez nie zawsze musi miec racje, ty jako dorosła osoba masz prawo do wyrazania swojego zdania, nawet jesli jest inne niz jego i kwestia argumentów kto ma racje. Tak wiec powiedz mu ze jesli bedziecie mieli inne poglady na jakies tematy to po prostu porozmawiajcie o tym otwarcie a nie on powie swoje i tak ma byc bo to bez sensu.

kanciaty

kanciaty

Witam Ciebie .
jest to bardzo skomplikowane ja jestem uległy i wiem jak to się
może kończyć , jak nie jesteś osobą uległą i nie zamierzasz mu służyć jak jego niewolnica to nie zgadzaj się na ten układ pod żadnym pozorem .

100037 kanciaty Mężczyzna, 49 lat, Słupsk
~Tabakiera

~Tabakiera

yyy a co to się stało kilka dni temu że nagle takie zasady chce wprowadizć?

Duszka

Duszka

Ja bym zastanowiła się dlaczego tak się stało. Skoro do tej pory jakoś mu to nie przeszkadzało a tu nagle stweirdził że ma takie żądania? Kłóciliście się? Coś się wydarzyło, może ktoś mu coś powiedział...

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

99519 duszka Kobieta, 36 lat, Lubartów
eeeh..

eeeh..

To w takim razie powiedz męzowi że Ty też od niego wymagasz bezwzglednego posluszeństwa bo w związku małzenskim czy to wg Boga czy prawa cywilnego małzonkowie mają takie prawa i obowiazki.

Jesli wczesniej mąż byl wspanialym mezem to rzeczywiście musi byc jakaś przyczyna .Czasem moze byc to pod wplywem innych osob np takich " madrych " kolegów ktorzy nakladą facetowi swoich " prawd " typu w domu rzadzi mąż a żona ma siedzieć i sluchać ....
Jesli teraz się ugniesz pod rządaniami meza to juz pozamiatane na cale zycie .Postaw sprawę jasno i nie ulegaj .A przede wszystkim spytaj męza skąd taka nagla zmiana .

88321 eeeh Kobieta, 106 lat, Mazowsze