Skocz do zawartości
Forum

Strach przed przeprowadzką do chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może mój problem wyda się błahy ale jednak nie daje mi to spokoju.
Od roku spotykam się z chłopakiem.
Dokładnie tydzień temu zaproponował mi żebym się do niego wprowadziła i żebyśmy na próbę zamieszkali razem.Ucieszyłam się że w końcu padła jakaś deklaracja.Zgodziłam się.Dziś mam się spakować a jutro po mnie przyjedzie.No i właśnie...ogarnął mnie strach.Pakuję się i im bliżej wieczoru tym mam większe wątpliwości. Co innego jechać na weekend lub na tydzień ale teraz tak na dłużej i na poważnie? poznałam jego rodzinę,ale dalej nie jestem przekonana.On mieszka w całkiem innym mieście, obcym dla mnie. Ogarnia mnie strach że sobie nie poradzę że nie znajdę tam pracy nowych znajomych, że będę ograniczona przez niego a jak mi się nie powiedzie że będę musiała wrócić do domu znosząc miny mojej rodziny dającej mi dosadnie zrozumieć że poniosłam porażkę.... A może jestem zbyt uzależniona od rodziców...? pomocy

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Taki strach jest zupełnie normalny. Czekają Cię duże zmiany - nowe miejsce zamieszkania, nowi znajomi oraz praca. Zmiany są zawsze stresogenne i tym samym powodują lęk. Jednak nie zakładaj z góry, że Ci się nie powiedzie i nie zastanawiaj się nad tym, co by wtedy powiedziała Twoja rodzina. Postaraj się cieszyć z nowego etapu w Twoim życiu, traktuj to jako wyzwanie, a wtedy uda Ci się pokonać wszelkie trudności.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Długo rozmawiałam wczoraj z chłopakiem,powiedziałam czego się boję a on na to że będzie mnie wspierał i rozumie że to dla mnie trudne.A ja zdałam sobie sprawę że kiedyś to musiało nastąpić i może dobrze że teraz póki nie mam nic do stracenia.
Franca- moi rodzice są bardzo surowi,oni zawsze sobie radzą i tego też wymagają ode mnie.
A ja chyba jestem pod ogromnym ich wpływie i za wszelką cenę chciałabym im dorównać.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to całkiem normalne tez bym się bała i stresowała bo jednak to spora zmiana w zyciu. Ale nie martw sie skoro Ci to zaproponowal tzn ze mysli powaznie spróbuj na luzie do tego podejsc zobaczysz jakie maja zwyczaje w rodzinie i spróbuj sie zadomowic moze z czasem zamieszkacie tylko we dwoje

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Do odważnych świat należy, najwyżej się nie uda - zapewne masz gdzie wracać, ja wyjechałam półtora roku temu do Londynu z chłopakiem, niby wszystko gra ale coraz poważniej myślę aby wrócić do Polski , ale jak bym nie wyjechała nie wiedziała bym że jednak w Polsce , przy rodzinie, przy moich kochanych znajomych bedzie mi lepiej. Póki jest czas trzeba próbować wielu opcji na życie zanim wybierze się tą jedyną, właściwą dla nas :)

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się twój chłopak. Jego reakcja na twoje wątpliwości daje nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży.
Czy będziecie mieszkali sami, czy z jego rodzicami?
Bo jeśli z rodzicami, to byłaby duża niewiadoma, jak wam się razem ułoży. Łatwiej jest, gdy młodzi są osobno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...