Skocz do zawartości
Forum

Chciałabym mieć dziecko a muszę jeszcze poczekać


Gość olusieneczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olusieneczka

Zacznę może od początku, mieszkam w Niemczech jestem przed ślubem jeszcze. Zaczynamy budowę domu. Postanowiliśmy że o dzidziusia postaramy się jakiś rok po ślubie, aż będziemy mieć cokolwiek wybudowane żebyśmy mogli jeszcze oboje popracować na domek.
Niestety mnie się obudził instynkt macierzyński, nie mogę przestać o tym myśleć. Patrze na każdą kobietę z zazdrością,że są w ciąży, że mają dzieci. Ciągle ktoś dodaje jakieś zdjęcia z dziećmi. A ja poprostu wariuję,mam dostać okres w tym tyg a proszę Boga aby nasz stosunek przerywany zakończył się ciążą ... wiem jak to brzmi :( ale ja po prostu wariuje a już nie mogę się doczekać aż na teście zobaczę dwie kreseczki :( rozmawiałam z narzeczonym o tym, może pomyślimy nad tym pod koniec roku ale to jak wiadomo się okaże dopiero............ Ja chcę być w ciąży ... Moj młodszy brat ma 2 miesięczną córeczkę, tak bym też chciała........ jak sobie radzić :( z tak mocną chęcią, pragnieniem bycia w ciąży ....

Odnośnik do komentarza

rozumiem twoje ogromne pragnienie :) z drugiej strony, jeśli nie macie wybudowanego domu, a chcecie to niedługo robić, to czy rzeczywiście to dobry moment? jeśli jednak oboje jesteście w stanie znosić niewygody budowy etc, to czemu nie? weź pod uwagę zdanie partnera, ojca dziecka. może on nie jest gotowy na takie obciążenie - budowa domu, dziecko i codzienne obowiązki na raz. bo trochę mam wrażenie, że partner ma właśnie takie podejście :)

owszem, nie wiadomo, co będzie potem, ale to nie jest dobra motywacja, są realne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość olusieneczka

Dziękuję wszystkim za że tak powiem opinię z zewnątrz.
Wrócimy do tej rozmowy po ślubie jak bedziemy wiedzieć ile pieniążków będzie na to wszystko, czy damy radę czy nie.
Ja mam 23 ale mój partner juz 29 także on juz jest w wieku na dziecko zreszta którego też bardzo pragnie a nie chce też być starym ojcem.
Jednak podchodzi do sprawy bardziej rozsądniej bo mną kierują emocje.
Wien ze jeśli dojdzie dziecko to czas budowy a zarazem pobyt za granicą sie wydłuża czego nie chce. Ale nie chcemy też przekładać Dzidziusia ponad pieniądze. Jak widac emocje są bardzo różne i podjęcie decyzji nie łatwe.

Odnośnik do komentarza

Jest to poważna sprawa, musicie przedyskutować wszystkie za i przeciw, jest to bardzo odpowiedzialna decyzja. Z jednej strony nie powinno się tak jak to napisałaś przekładać pieniędzy ponad wszystko, ponad dzieci. Z drugiej strony trzeba temu dzidziusiowi wszystko zapewnić, dobry byt. Jeśli jesteście w stanie utrzymać tego dzidziusia to się zdecydujcie, w końcu oboje tego pragniecie ;) A jak to mówią nie ważne czy w biedzie czy w dobrobycie ważne że razem :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...