Skocz do zawartości
Forum

Dobrowolne zgłoszenie się do domu dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam tylko takie jedno pytanie. Bardzo ważne. Nie mogę na to pytanie znaleźć nigdzie odpowiedzi. Mam 16 lat , czy mogłabym się zgłosić sama do domu dziecka ? Bez żadnej sprawy w sądzie, zanim bym się tam wyniosła? Jak to by wyglądało? Musiało wyglądać ? Nie daje rady tutaj, jest to jedyne wyjście. Nie mam nikogo zaufanego, jestem sama. Umieram od środka. Pomocy błagam.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem na pewno ale myślę że gdybyś opowiedziała swoją historię to mało prawdopodobne że odesłaliby Cię do domu.Ale proponuje napisać mejla do najblizszego Domu dziecka i upewnić się jakby to mogło wyglądać.Mozesz zgłosić się też do MOPSU lub do Centrum Pomocy rodzinie. Również mejlowo lub talefonicznie możesz skontaktować się z nimi.Pamiętam że dosyc daleko masz do miasta to nawet Ci będzie łatwiej w ten sposób.
Porozmawiaj również w szkole z p. pedagog,może Ona Ci zaproponuje jakąs pomoc.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

To, że chciałabyś dostać się do domu dziecka nie znaczy, że Cię tam przyjmą, wbrew pozorom, to wcale nie jest takie proste. Wszystko zalezy od tego z jakiego powodu chcesz się tam dostac, jakie masz problemy rodzinne, jak kurator środowiskowy czy ktoś oceni Twoją rodzinę itp., jaki mac ie status materialny itd. Jeśli faktycznie jest źle, jest np,. alkohol, bijatyki itp. to mozliwe, że masz szansę, ale jeśli chcesz tam uciec bo np. nie dogadujesz się z mamą, kłócicie sie itp., to raczej marne szanse, jak juz zaproponuja Ci terapie z rodzicami. Nie napisałas szczegółów, wiec ciezko w ciemno doradzic. Uwierz, że dom dziecka nie jest ameryką więc przemysl to. Porozmawiaj np. ze szkolnym pedagogiem/ psychologiem on na pewno Ci doradzi co mozesz zrobic znając dokładniej Twoją historię, bo my w sumie nic o Tobie nie wiemy.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Wydaje mi się, że sama nie możesz dobrowolnie zgłosić się do domu dziecka. Dzieci najczęściej zabierane są z domów rodzinnych na wniosek policji lub pracownika socjalnego, po zatwierdzeniu tej decyzji przez sąd rodzinny.
Tak jak radziła Ehh - poszukaj pomocy w opiece społecznej, ośrodku pomocy rodzinie lub centrum interwencji kryzysowej.
Możesz skorzystać również z telefonu zaufania: 116 111 (czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12 do 20).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

dada666
wiem jedno, nie można
milczeć i cierpieć, nawet jakby przez jakiś czas miało być gorzej to potem przynajmniej będzie nadzieja na zmianę, nie zrobienie niczego, to trwanie w tym.

Dada, zgadzam się z tym w pełni. Ja tylko napisałam tak, żeby Ci wyjaśnić, że ona już rozważała tę opcję, i dlaczego jej się obawia. Ale fakt, chyba lepiej zaryzykować, nawet jeśli ojciec bardzo się wkurzy, żeby w końcu odmienić swoje życie.

Odnośnik do komentarza
Gość Barbara Grzona

Mam na imię basia mam 14 lat choruje na padaczke piotrzebuje pomocy mama mnie bije po głowie krzyczy na mnie zakazuje mi wyjść na dwór mama pełno sińców nie pomaga mi w lekcjach pije alkochol cały czas co mam zrobić ????żeby sie dostać bez sądu do domu dziecka ???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...