Skocz do zawartości
Forum

Tęsknota za ojcem, z którym nie miało się kontaktu


Loo

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze tej relacji brakuje, niektórzy uważają, że może kobietom mniej, bo że chłopak bardziej za ojcem, ale to nie prawda. Ojcowie jak i matki kształtują swoje dzieci w pewnych płaszczyznach i dlatego dziecko czy nastolatek czy nawet dorosła osoba, potrzebuje kontaktu z obojgiem rodziców. To normalne, że Ci brakuje tej relacji i na pewno będzie jej brakowało, bo to duża dziura w życiu, która nie została wypełniona. Nie bój się o tym mówić i przyznać to przed sobą, że ci tej relacji brakuje. Czasem kobiety mogą miec problem ze znalezieniem partnera na stałe, bo nie miały relacji z ojcem i relacje damsko męskie są dla nich obce. Wówczas w takiej sytuacji nie rób nic na siłę, tylko daj sobie czas i obserwuj jak Ty będziesz reagowała na potencjalny związek. Jesli nie masz z tym problemu to wspaniale, a jeśli jednak pojawi się gdzies jakies ale możesz porozmawiać np. z psychologiem i ozywiście bądź szczera w stosunku do mężczyzny skąd takie ewentualne problemy wyniknęły.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi. Nie sugerujcie się tytułem, bo moderator go zmienił. Widuję ojca... raz na rok, albo rzadziej.. wpada na krótką kawę, wymieniamy jakieś uprzejmości i wraca do pracy. Z jednej strony tak cholernie go nienawidzę, że mam dreszcze jak o nim pomyślę... Że się nie interesuje, że nie odwiedza... a z drugiej strony miewam takie dni, że bardzo mi go brakuje, oddałabym wszystko żeby mnie przytulił.

All this pain is an illusion.

Odnośnik do komentarza
Gość ttttttttt

można mieszkać z ojcem pod jednym dachem, a i tak nie mieć z nim w ogóle kontaktu ani relacji. właśnie tak było w moim przypadku. ojciec mnie zaniedbywał, nie chciał się mną opiekować (np "podrzucał" mnie obcym ludziom, liczył, że sama się sobą zajmę), był nieodpowiedzialny, ponadto alkoholik. rzadko rozmawialiśmy, po mniej więcej 8 roku życia już w ogóle. często był agresywny, pamiętam wieczny strach przed tym, co się stanie. od najbliższej rodziny ważniejsi byli jego bracia, którym wysyłał pieniądze, inni ludzie. nigdy mnie nie doceniał, w ogóle się mną nawet nie interesował. mogę powiedzieć, że to dla mnie obcy człowiek. nie znam go, wszystko, co o nim wiem, wiem od matki. zupełne rozczarowanie. odczuwam brak tej relacji, różne trudności życiowe z tym związane i oczywiście ogromną tęsknotę, żal i nienawiść, ale noszę jego zdjęcie w portfelu, chociaż w ten sposób jest ze mną.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Loo Twoje ambiwalentne uczucia do ojca - z jednej strony nienawiść, z drugiej strony żal i tęsknota za jego obecnością i zainteresowaniem są zupełnie normalne. Ojciec jest pierwszym mężczyzną w życiu każdej kobiety. Relacja z ojcem wpływa na poczucie własnej wartości kobiety oraz na stosunki z mężczyznami.
Czy kiedykolwiek rozmawiałaś z ojcem na temat swoich uczuć do niego, na temat tego, czego Ci brakuje? Jeśli z jakichś powodów taka rozmowa nie jest możliwa, napisz do niego list (nie musisz go wysyłać). Myślę, że takie uzewnętrznienie uczuć przyniesie Ci choć trochę ulgi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...