Skocz do zawartości
Forum

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?


Gość Bezsenna123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bezsenna123

Witam! Mam pytanie jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Czego się spodziewać? Jakie pytania może zadawać psychiatra? Czy w przypadku osób niepełnioletnich psychiatra mówi rodzicą o wszystkim czego się dowiedział? A czy jak idzie się do psychiatry na nfz trzeba mieć skierowanie? Ile taka wizyta trwa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Niezapomniany nikt

Wygląda to jak normalna rozmowa , psychiatra stara się nawiązać zaufanie chorego . Ale potencjalny chory musi chcieć nawiązać te zaufanie bo ja nie , to lipa .
Radze się przygotować na trudne pytania np. o Sex czy o problemy z rodziną itp.

Odnośnik do komentarza
Gość Ale dlaczego

Pamiętaj, że w celu umówienia się z psychiatrą potrzebny jest dokument ubezpieczenia. Na wizycie siadasz na krześle na przeciwko lekarza tj. dzieli Was biurko albo pewna przestrzeń. Podczas rozmowy opisujesz swoje przypadłości, odpowiadasz na pytania, coś na zasadzie wywiadu (to co mówisz jest notowane). Nie spotkałam się jeszcze z psychiatrą, który zachowywałby się jak psycholog tj. ciągnąłby rozmowę, radził, pocieszał. Psychiatra skupia się raczej na objawach, bardziej na zasadzie rozpoznania choroby niż wsparcia psychicznego.

Odnośnik do komentarza
Gość Zmarnowana

Masz dwie możliwości: bezpłatnie w ramach NFZ (poszukaj Poradni Zdrowia Psychicznego w Twojej okolicy) oraz płatnie prywatnie (dobrego lekarza znalazłam po pozytywnych opiniach przez stronę znanylekarz.pl). Psychiatra prywatny, na którego trafiłam, był zdecydowanie lepszy w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Bezsenna nie masz się czego obawiać. Wizyta u psychiatry przypomina wizytę u każdego innego lekarza. Pamiętaj, o tym żeby być szczera i nie zatajać niczego ważnego.
Pytasz jak znaleźć dobrego psychiatrę - możesz skorzystać z linka, który podaję niżej:
http://ranking.parenting.pl/ci/27,psychiatra
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na swoją pierwszą wizytę u psychiatry nie potrzeba się specjalnie przygotowywać.
Na początku lekarz powinien zrobić mały wywiad odnośnie dolegliwości fizycznych, przebytych chorób itd., które mogłyby spowodować zaburzenia psychiczne. Później rozmowa schodzi zazwyczaj na temat, z którego powodu znalazłeś się w tym, a nie innym gabinecie. Opisujesz swoje problemy, z czym sobie nie radzisz.
Ważne, żeby nie zniechęcać się po usłyszeniu dziwnych pytań, które może zadać psychiatra.

Odnośnik do komentarza

Mexi
no aja się spotkałem moja słucha komentuje i daje nadzieję. owszem szuka też choroby ale to chyba zależy na kogo się trafi.

Dokladnie. U psychiatrow, jak to u lekarzy w Polsce, wiekszosc nie szuka choroby tyko daje pierwszy lepszy klonazepam czy prozac i spierdalaj do domu

Na wizycie siadasz na krześle na przeciwko lekarza tj. dzieli Was biurko albo pewna przestrzeń.

No slyszalem, kwestie bezpieczenstwa. I do tego zawsze pacjent siedzi od strony drzwi, zeby w razie czego to pacjent dostal nozem w plecy, nie lekarz. Niby brzmi smiesznie, ale takie sa procedury.

Odnośnik do komentarza
Gość Jedelton

Wielu korzysta z usług online. Możliwość przeprowadzenia zdalnych konsultacji z lekarzem psychiatrą jest w coraz popularniejszą metodą kontaktu z lekarzem. Wydaje mi się jednak, że o wiele lepsze efekty daje tradycyjna wizyta....

pamiętajmy, ze lekarza obowiązuje coś takiego jak tajemnica lekarska:
https://porady-zdrowie.pl/psychiatra-czy-obowiazuje-go-tajemnica-lekarska/

Nic nie powinno wyjść poza gabinet.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...