Skocz do zawartości
Forum

Dyskusje na forum


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem nieudzielać się na forum, ponieważ dyskusje jakie się tu toczą na temat wypowiedzi ludzi, którzy naprawdę dobrze doradzają, to głównie negowanie i podważanie słusznych rad. Wątek rozpoczęty przez osobę, która potrzebuje porady, zupełnie przechodzi w inny temat... Zaczyna się przeważnie dyskusja typu "ja też tak myślę", bądź co gorsza, w przypadkach słusznych rad " to bzdura!!". Osoba zakładająca wątek, mająca jakiś problem, która nie potrafi podjąć jakiejś decyzji sama decyduje która rada najbardziej jej odpowiada. Nie na miejscu są spory między uczestnikami forum, ponieważ nie o to w tym chodzi... Ludzie, którzy chcą pomocy nie zakładają wątku po to by później wertować strony z dyskusjami pomiędzy użytkownikami na tematy często znacznie odbiegające od zagadnienia, aby znaleść jakąś konkretną wypowiedź wśród zbędnych dyskusji... Jeśli ktoś uzna, że ma sens pytanie mnie o radę to zapraszam do pisania prywatnej wiadomości. Postaram się w miarę możliwości doradzić jak najlepiej potrafię. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza

Witaj czy jednak nie uważasz, że twoje wypowiedzi wnoszą, na tyle pozytywny odbiór, pomimo innych wypowiedzi, znajdują swoje miejsce i zapewne, kto chce to dane treści przyswoi lub nie. Sam zapewne wiesz, że są tematy które można przedstawić na parę sposobów, różnie z tym jest, czasem wkrada się chaos niepotrzebnie jak zauważyłeś. Dobrze byłoby gdybyś się jednak nie wycofywał, tak jak każdy jest inny czasem patrzy na sprawy z innej perspektywy, reszta to typowe życie forum, różnie z tym jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A czy w normalnej rozmowie też zawsze trzymasz się jednego tematu? Bo ja nie. Rozmowa ewoluuje, z jednego tematu przechodzi w drugi. To jest normalne. To, że niektórzy się kłócą nie powinno wpłynąć na to co chcemy powiedzieć. Zawsze przecież możesz się wtrącić, wrócić do głównego tematu, albo zaproponować inny. Tak jak w życiu

Odnośnik do komentarza

Właściwie to prowadzenie jednego tematu podczas rozmowy jest nie możliwe.Każdemu się zdarza zobaczyć z tematu ale oczywiście warto jest wrócić do głównego wątku żeby do czegoś dojść.
Racja przy niektórych wątkach można wyodrębnić jeszcze inne i nie zawsze to prowadzi do zamierzonego celu.
Rozumiem twoją frustrację bo rzeczywiście czasem dyskusja wogóle nie ma nic wspólnego z tematem i to nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Gość bartekLa

To pewnie dlatego że normalni mądrzy ludzie idą do psychologa jak są naprawdę chorzy, a jak ktoś chce sobie pogadać to pisze w necie i powinien wiedzieć jakie są konsekwencje pisania w necie - dyskusja, hejty itp. Myślcie trochę ludzie. Czego się spodziewacie na forum gdzie mogą wejść też dzieci, profesorskiego wykładu, złotego środka na własne problemy? No myślcie trochę bo żal was normalnie.

Odnośnik do komentarza

Jak napisano wcześniej, znakomita większość problemów poruszanych na forum, wymaga kontaktu ze specjalistą. Czasem, gdy czytam "porady" z tej strony, to zimny pot wychodzi na grzbiet. Spora część problemów kwalifikuje się do krótkiego komentarza,...idż do lekarza lub psychologa. Wyjątkiem bywają rzewne telenowele, które mogą być na tym forum komentowane lub np. na kozaczek.pl ? Chyba jest coś takiego,...:)

Odnośnik do komentarza

~bartekLa
To pewnie dlatego że normalni mądrzy ludzie idą do psychologa jak są naprawdę chorzy, a jak ktoś chce sobie pogadać to pisze w necie i powinien wiedzieć jakie są konsekwencje pisania w necie - dyskusja, hejty itp. Myślcie trochę ludzie. Czego się spodziewacie na forum gdzie mogą wejść też dzieci, profesorskiego wykładu, złotego środka na własne problemy? No myślcie trochę bo żal was normalnie.

Czyli uważasz że na tym forum piszą sami nienormalni,tak???

Odnośnik do komentarza

Ron
Jak napisano wcześniej, znakomita większość problemów poruszanych na forum, wymaga kontaktu ze specjalistą. Czasem, gdy czytam "porady" z tej strony, to zimny pot wychodzi na grzbiet. Spora część problemów kwalifikuje się do krótkiego komentarza,...idż do lekarza lub psychologa. Wyjątkiem bywają rzewne telenowele, które mogą być na tym forum komentowane lub np. na kozaczek.pl ? Chyba jest
coś takiego,...:)

Ron proponuje w takim razie częściej udzielać się na forum.....

Odnośnik do komentarza

eeeh..
~bartekLa
To pewnie dlatego że normalni mądrzy ludzie idą do psychologa jak są naprawdę chorzy, a jak ktoś chce sobie pogadać to pisze w necie i powinien wiedzieć jakie są konsekwencje pisania w necie - dyskusja, hejty itp. Myślcie trochę ludzie. Czego się spodziewacie na forum gdzie mogą wejść też dzieci, profesorskiego wykładu, złotego środka na własne problemy? No myślcie trochę bo żal was normalnie.

Czyli uważasz że na tym forum piszą sami nienormalni,tak???

Mi też na to wygląda niestety, sami naiwni i żałośni, nie da się ukryć i nazwać inaczej kogoś kto zwierza się byle komu ze swojego życia i problemów ze zdrowiem, w tym dzieciom, hejterom itp. Ok, zwierzył się, dostał radę 'idź do lekarza', i... i nic, zwierza się dalej. Czeka na cuda. Przecież do lekarza nie pójdzie bo rejestracja czasochłonna, leki kosztowne itd., pozwierza się obcym to może wyzdrowieje...? Żałosne.

Odnośnik do komentarza

No jestem hejterem, uważam też że mówię prawdę. Szkoda mi ludzi dlatego wolę żeby chodzili do lekarzy i specjalistów a nie słuchali rad przypadkowych osób z forum.

Szczytem była np. koleżanka mojej żony który jak się zwierzyła jej potem miała grzybicę pochwy, nie chciała iść do lekarza, w necie jej kilka osób doradziło że pomaga na to czosnek wsadzony, wsadziła, pokaleczyła się, dostała zakażenia i trafiła do szpitala.

Wierz lub nie ten mój hejt może komuś uratować zdrowie. I masz rację, uważam że nie powinno się słuchać rad przypadkowych osób z netu. Jak ty masz inne realia to ok, wisi mi to ale może parę osób się opamięta i zmądrzeją.

Odnośnik do komentarza

Witaj slawor, w sumie masz rację, podałeś odosobniony przypadek podyktowany brakiem odpowiedzialności, lecz czy nie uważasz, że jeśli w takim gronie znajdzie się osoba która miała podobnie a druga może jednak wrzuci parę słów prostujących. Co gorsze czy nie spotkałeś osób, które jednak współpracując z osobami o odpowiednim przeszkoleniu, wywołały u nich zawód i mimo to nie otrzymały one pomocy? fakt można iść po najmniejszej linii oporu i zacząć się chwytać wszystkiego, byleby łatwiej. Wszystko można wiązać i mnożyć

Odnośnik do komentarza
Gość Misia2635

Wiesz,Slawor,może nie uwierzysz,ale czasem pomaga takie wygadanie się przed kimś.Najlepiej mieć do tego celu przyjaciół,ale czasem woli się powiedzieć o czymś komuś zupełnie obcemu anonimowo.Ja trochę tak mam.I wierz mi,dobre słowo od kogoś ,kto Cię nie zna czasem pomaga bardziej,bo jest bardziej obiektywne.:)

Odnośnik do komentarza

Jasne że pomaga dobre słowo jeśli ktoś nie ma prawdziwej choroby psychicznej. Z kolei jak widzę przypadki że ewidentnie lekarz potrzebny, są porady żeby udać się do psychiatry, a wiara próbuje się przez neta leczyć to pukam się w czoło. Wy odpisując takim osobom w dobrej wierze niechcący zachęcacie je tylko do dalszej dyskusji, zamiast po udzieleniu rady o wizycie u specjalisty milczeniem zmusić chorych do udania się po fachową poradę. Innymi słowy dając porady i zgrywając fachowców niektórzy dają im fałszywe nadzieje, że z wytrwałością, współczuciem, domowym sposobem i dobrym słowem wyleczą się. Jasne, jak masz problem życia codziennego i ci smutno to dobre słowo jak najbardziej pomaga na smutek i pociesza. Jak masz chorobę psychiczną to powinno się po dobrym słowie iść do lekarza a nie pozostawać przy wyczekiwaniu na ozdrowienie od dobrych słów albo co gorsza leczyć domowymi sposobami takie rzeczy jak np. grzybice, zatrucia, drgawki, histerie, bezsenności, zwidy, próby samobójcze i myśli o śmierci, depresje, manie, lęki, psychozy i tego typu przypadłości. Jak ktoś jest smutny to faktycznie dobre słowo i współczucie może go uleczyć ale patrz wyżej. Na tym forum są tematy o smutku z nieszczęśliwej miłości do prób samobójczych. Zastanówcie się co jest smutkiem a co chorobą i zagrożeniem życia, ponieważ moim zdaniem w chorobach powinni doradzać i leczyć lekarze i specjaliście, którzy mają chociaż minimalne pojęcie o tym, a nie przypadkowe osoby.

Odnośnik do komentarza
Gość Misia2635

Masz rację Slawor.Nie pomyślałam o tym,że czasem tylko dobre słowa nie wystarczą.Przez internet przecież nie widać w jakim ktoś jest stanie i może i lepiej,żeby poszedł do specjalisty.Tylko,że ciężko pisać wszystkim-idz do psychologa.Czasem chciało by się tak z serca doradzić...Ale masz rację.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe rzeczy wypisujesz slawor.Podaj choč jeden przykład postu na forum psychologia gdzie ktoš próbował domowym sposobem leczyč : grzybice ,psychozy,drgawki , zatrucia,histerie i inne przez Ciebie opisywane.Gdzie ktoš napisał żeby człowiek z podejrzeniem choroby psychicznej NIE szedł do lekarza????
Pisząc Dorze że nie ma depresji a jest marudną histeryczką w co sie bawisz jak nie w lekarza-specjalistę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...