Skocz do zawartości
Forum

Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych


Gość _Paulina_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Paulina_

Witam
szukam osób które są DDD tak jak ja, bo podejrzewam ze taka jestem. Pochodze z rodziny idealnej - tylko pozornie bo tak naprawde w domu byly klotnie o byle co. Moi rodzice zawsze stawiali na to aby kazdy z zewnatrz zazdroscil jacy sa idealni a tak naprawde sa ze soba mysle ze bez uczuc. Prowadza dobrze prosperujaca firme maja znane nazwisko nic wiecej. Ja nie mialam dziecinstwa bo cale zycie musialam byc ta najlepsza, jezdzic konno, tanczyc, grac na skrzypcach. Nigdy tego nie lubilam ale bylam zmuszana. Ocena 4 byla zla bo powinnam miec 5 itp.
Teraz jest mi ciezko angazowac sie w zwiazki nie mam przyjaciol. Nawet jak probuje sie z kims zaprzyjaznic to zaraz mam blokade dziwna ze to nie to. Jak z tym walczyc?

Odnośnik do komentarza

Witaj Paulina!Ja chyba mialam podobnie . Mam lek przed bliskoscia.Przyjaciol takich bliskich to chyba nie mam , nie moge powiedziec, ze mam kogos z kim sie czesto spotykam i jakos zalezy mu na mnie. Ja nie stwiedzilam takiej blokady, wrecz przeciwnie, lgne do ludzi (moze to potrzeba akceptacji jest taka silna)ale tez mam lek bo nie wiem co moglabym tym ludziom dac (niskie poczucie wartosci).Teraz od dlugiego czasu nie mam pracy , czuje sie gorsza ale usmiecham sie i udaje, ze jest super podczas gdy nie jest, ale nie moge o tym z nikim porozmawiac .
Paulina moze u Ciebie rowniez ten lek przed bliskoscia wystepuje?Jak to wyglada dokladnie?Czy rzeczywiscie czujesz, ze chcesz sie zaprzyjaźnic z tymi osobami?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Powiem wam, że nie tylko Wy macie takie problemy. Moja sytuacja jest bardzo podobna. Wszyscy z zewnątrz myślą, że rodzina jest idealna nie wiedząc co tak na prawdę dzieje się w środku. Również mam problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi, boje się otworzyć przed innymi, nie chce z nikim rozmawiać o moich problemach. Najgorsze jest to, że nawet wizyta u psychologa mi nie pomogła :( Wiem co Wy czujecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...