Skocz do zawartości
Forum

Słaba psychika u młodego mężczyzny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam słabą psychikę, daję się łatwo wyprowadzić z równowagi, przejmuję się opinią innych ludzi, jestem strasznie wrażliwy, ciągle się dołuję i nakręcam. To wszystko doprowadza do tego że nie umiem sobie ułożyć życia, być szczęśliwym. Nie wiem jak to zmienić. Zacząłem spływać po pracy, by lepiej się czuć, mimo to każdy jakiś problem, opinia negatywna którą spotkam doprowadza do tego co wyżej napisałem. Jestem wiekowo już mężczyzną, a czasem mam zachowanie dziecka. Obrażam się itp. Nie miałem nigdy dziewczyny, to też mnie dołuje. Ale myśląc rozsądnie czy ona by dała rady ze mną być? Bardzo proszę o pomoc. Chce to zmienić, ale nie wychodzi. Wraca to jak bumerang. Chcę być silny, wiele razy to sobie mówiłem, jednak jestem niedojrzały psychicznie, wrażliwy facet. Żadna kobieta chyba takiego by nie chciała. Prosze o pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość takazwyczajnaja

Charakter możesz szlifować, wydaje mi się, że zmienić go o 180 stopni może być bardzo ciężko.
Dlaczego przejmujesz się, aż tak bardzo opinią innych? Postaraj się żyć tym, co kochasz.
Mnie w życiu też jest ciężko - nigdy nie miałam chłopaka, nie mam nawet prawdziwej przyjaciółki czy dobrej znajomej której mogłabym się zwierzyć. Ale co mogę na to poradzić? Nie za dużo. Staram się tyle nie myśleć, czasem nie wytrzymuję i nocami płaczę w poduszkę..... I jakoś idę do przodu z nadzieją na lepsze jutro....

Odnośnik do komentarza

Czy taki zly wplyw ma na Ciebie kazde srodowisko w jakim sie obracasz? Mozliwe ze masz grupe znajomych w której dobrze się czujesz, jeśli tak jest, powinieneś więcej z nimi przebywać.
A co do dziewczyny to poszukaj w internecie o PUA, jeśli nauczysz się tych zasad to szybko jakąs poznasz :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
No nareszcie coś napisaliscie:)
No właśnie odp na pytanie pani psycholog. Myślę że może i siebie lubię, ale powiem że np. rodzice często mnie krytykowali że np. nic nie umiem zrobić, do niczego się nie nadaję itp. Strasznie to zawsze przeżywałem. Przez te ich opinie sam nie wiem czy coś potrafię. Szybko się poddaję. Nie jestem wytrwały w tym co robię, np. w pracy dostałem ochrzań i już chciałem się zwolnić. Na szczęście pracuję dalej. Takich sytuacji jest więcej. Czasami i płaczę. Tak to wstyd żeby mężczyzna w wieku 21 lat płakał. Obiecałem sobie być silny, pewny. Czasem mam dobre dni i czuję się świetnie, ale wystarczy jedna zła sytuacja, jakaś krytyka do mnie i koniec. Nie chcę ciągle się użalać nad sobą. Żadna dziewczyna nie spojrzy na takiego biedaka co nic mu w życiu nie wychodzi. Dlatego chcę to zmienić i też dlatego proszę was o rady i pomoc

Odnośnik do komentarza

mlodzian92
Żadna dziewczyna nie spojrzy na takiego biedaka co nic mu w życiu nie wychodzi.

Młodzian, dlaczego tak mówisz? Jak mozesz mówić, że nic Ci w życiu nie wychodzi, skoro np. masz pracę, i to w młodym wieku, a wiadomo, ze teraz nie jest o to łatwo? Wydaje mi się, że powinieneś zmienić podejście do samego siebie, na bardziej pozytywne. To może Ci nie tylko poprawić samopoczucie, ale też pomóc Ci w mniejszym przejmowaniu się tymi rzeczami, o których pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Gość Bumek662

Też nie mam tak łatwo, a jestem w wieku 13 lat.
Ciągła krytyka w szkole od 3 kl. podstawówki.
Podobno nic nie umiem, jestem leniem etc. według
starych. Oczywiście nieraz mi się oberwie za to że coś powiem co im nie pasuje.
Jednak jestem szczęśliwy.
To, że jesteś wrażliwy to dobrze, nie źle.
Masz pracę w młodym wieku, więc jak nic nie umiesz?
Dziewczyny lubią wrażliwych facetów.
PS. Sam się sam denerwuję o wszystko, dlatego staram się od kilku lat olewać i coraz lepiej, sam spróbuj. Nie warto się przejmować opinią innych, którzy sami "bawią" się życiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Matyldzina

Hej!
Z samego czytania Twojego postu można poznać, że jesteś inteligentny i wiesz jak radzić sobie z problemami- zauważ , ze Twój pomysł- pływanie był bardzo dobry. Pewnie nieraz Ci się odechciewa pływania, bo myślisz sobie- a...to i tak niczego nie zmieni- zmieni! skoro to lubisz, to nie rzucaj tego zbyt łatwo! Masz pracę, tez b. dobrze, bo praca to dobry przyjaciel. Jesteś wrażliwy- i tez dobrze! Wrażliwi mężczyźni są w cenie, naprawdę! Tylko skorygujesz nadmierne przejmowanie się. Polecam wizytę u dobrego psychologa, pewnie trzeba będzie na to wydac troche kasy, ale to także inwestycja w siebie

Odnośnik do komentarza
Gość Hejjjjjjjjjjjj

:) Dawno to wstawiłeś, ale może będę w stanie pomóc. Wiesz czego potrzebujesz? Męskiej inicjacji i dobrych przykładów męstwa. Zapisz się do drużyny sportowej, znajdź trenera, znajdź kierownika duchowego, kogoś, kogo będziesz mógł obserwować, kto będzie od Ciebie wymagał. Posłuchaj o. Adama Szustaka, posłuchaj Pawlukiewicza, wpisz w youtube ich nazwiska + "mężczyzna" i na pewno znajdziesz coś, co pokieruje Cię dalej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość szczęście

Po prostu się uśmiechnij jak dziecko poczuj się szczęśliwie zrzuć wszystkie ciężary z umysłu uwolnij się od wszystkiego po prostu uśmiechnij się i czuj się szczęśliwa bo masz taką możliwość :) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...